Microsoft Family Safety arvuti kasutusaja jälgimiseks

#Microsoft
2 min lugemine

Erinevaid rakendusi laste ekraaniaja ja toimetuste jälgimiseks on päris palju. Näiteks Google Family Link. Küll aga keskendub enamik neist pigem mobiilsetele seadmetele. Mõneti on see ka loogiline kuna neid kasutatakse väga palju.

 

Samas aga on tegelikult oluline ka traditsioonilisema arvuti jälgimine ning selleks ongi loodud Microsoft Family Safety.

 

Olemus

 

Microsoft Family Safety kandev idee on olla abiliseks arvuti kasutamise ja ekraaniaja jälgimisel. Seega sobib see väga hästi lapsevanematele, kes otsivad võimalusi, et vähemal või rohkemal määral noorte tegevusel silma peal hoida.

 

 

Lühidalt öeldes ongi tegemist Microsofti poolt loodud lahendusega, mille abil saab erinevate seadmete kasutust jälgida ja soovi korral piirata.

Nii saab vähemalt natukenegi noori ekraanide tagant eemale või kui mitte seda, siis vähemalt aimu, millega nad seal tegelevad.

 

Mida võimaldab?

 

Family Safety abil saab seada piiranguid ekraaniajale, luua filtreid interneti kasutamiseks ning määrata ning jälgida milliseid rakendusi arvutis kasutada saab. Huvitava lisana võimaldab rakendus piirata ka mängukonsooli ehk Xboxi aega. Seadmetest on aga lisaks arvutitele toetatud ka Android tarkvara kasutavad nutitelefonid ja tahvlid.

Täienduseks tarbitud sisule ja ajale, näeb tarkvara abil ka seadmete asukohta, ehk lapsevanem näeb, kus tema laps parajasti viibib.

 

Versioonid

 

Microsoft pakub rakendusest kahte versiooni. Tasuta ja veidi täiuslikumat tasulist. Õnneks aga piisab enamikule eeldatavasti ka tasuta variandist, kuna raha eest saab juurde peamiselt vaid asukohaga seonduvaid funktsioone. Näiteks hoiatused ja „Drive safety“ lisavõimaluse. See viimane peaks võimaldama liikluskäitumise jälgimst. Täpsemalt siis kiirust, sõidu ajal telefoni kasutamist, järske pidurdusi jms.

Veel pakub tasuline variant Office töölauaversioonide kasutamist ja 1TB jagu OneDrive pilveruumi, ehk siin on tekitatud seos Office 365-ga. Kui aga Office 365 juhtub juba olemas olema, pole Family Safety tasulisel versioonil enam suurt mõtet.

Mis puutub tasu suurusesse, siis soovib Microsoft Family Safety tasulise paketi eest 10 eurot kuus.

Kokkuvõttes on tegemist üsnagi vähetuntud, kuid tegelikkuses võrdlemisi asjaliku võimalusega digitaalse elu jälgimiseks, mida tasub täitsa proovida.

Täpsemalt saab rakenduse kohta lugeda ja programmi paigaldada Microsofti lehelt.