Kuigi valmistoidu kojutellimine võidab suuremates linnades üha laiemat populaarsust, on kõige maitsvam toit ikkagi see, mis ühiselt ise valmis on tehtud. Teadlased on kindlaks teinud, et ühine toiduvalmistamine (ja selle lõpptulemuse ühine nautimine) seob kokku nii pere- kui ka sõpruskondi.

 

 

Selliste ühiste söömaaegade valmistamise kergendamiseks ongi loodud Whisk. Whisk pole mitte ainult mobiilirakendus, vaid ka veebipõhine keskkond, mis aitab toidu valmistamisele eelnevates organiseerimistöödes nagu näiteks ostunimekirjade koostamises.

 

Whiski tööpõhimõte on lihtne

 

Kõigepealt lähete oma nutiseadmes mõnele ingliskeelsele retseptisaidile ja valite sealt välja endale sobiva retsepti. Nüüd vajutate veebilehitseja alaservas asuvale ikoonile (väike ruut ülessuunatud noolekesega), mis pakub teile erinevaid võimalusi seda retsepti kasutada.

 

Sellest nimekirjast valite välja Whiski. Seejärel avaneb rakendus (mille olete loodetavasti eelnevalt oma nutiseadmesse paigaldanud) ja pakub võimalust retsept salvestada. Peale edukat salvestamist saab järgmise sammuna sellest retseptist eraldada koostisainete nimekirja ning muuta see ostunimekirjaks.

Kui retsept on arvestatud kindlale arvule inimestele aga teie ootate külla rohkem või vähem inimesi, siis on ostunimekirja allosas portsjonite arv, mida muutes muutuvad ka retsepti kogused. Puhas maagia!

Järgmise sammuna aga võite saata selle nimekirja kas SMS-ina, meilina või veel mõnel teisel moel oma elukaaslasele, sõbrale, sõbrannale või kasvõi lapsele, et ta poest vastavad sisseostud sooritaks. Lisaks konkreetse retsepti komponentidele võib nimekirja lisada ka teisi toiduaineid, millest kodus hetkel nappus kätte kipub tulema. Boonusena on võimalik rakenduses välja arvutada ka toiduportsjoni toiteväärtus. Übermugav! Ainuke miinus on hetkel, et ei saa kasutada eestikeelseid retseptivaramuid. See tähendab, eestikeelseid retsepte saab salvestada ja isegi edasi saata, kuid ostunimekiri tuleb koostada käsitsi, sest Whiski algoritmid eestikeelse tekstiga paraku hakkama ei saa.

Whisk on saadaval nii Androidi, iOS-i kui ka näiteks Google Chrome’i laiendusena ning see on täiesti tasuta.