Signal-sõnumirakendus kaitseb sinu iPhone’i häkkerite eest

#kasulikud rakendused #signal
2 min lugemine

Signal on üks populaarsemaid sõnumisaatmisrakendusi maailmas ja seda eeskätt tänu oma turvalisusele, mis saavutatakse tänu sõnumite igakülgsele krüpteerimisele. Selles artiklis aga ei räägi me mitte sõnumisaatmisest, vaid omadusest, mis muudab sinu iPhone’i sisu häkkeritele kättesaamatuks.

 

iPhone on üldiselt oma muukimiskindluse poolest tuntud. Tehnika areng on aga kahjuks jõudnud nii kaugele, et häkkerite ja jõustruktuuride kätte jõudnud seade, mille nimi on Cellebrite Physical Analyzer (Cellebrite’i füüsiline analüsaator). See seade tuleb käsitsi ühendada telefoniga, peale mida skaneerib see telefoni sisu ja loob sellest enda jaoks koopia.

Õnneks sattus üks selline seade Signal’i emafirma kätte ning kohalikud spetsialistid lisasid Signali tarkvarasse nutikad koodid, mis muudavad Cellebrite Physical Analyzer tegevuse täiesti kasutuks – seadme poolt telefonist tehtud skaneering on täiesti loetamatu.

Kõige toredam on see, et põhimõtteliselt ei pea sa Signali ise üldse kasutama, piisab kui see on su iPhone’i installitud ning kasutajakonto loodud.

Nagu öeldud, on iPhone üks turvalisemaid telefone maailmas. Samas aga, kui su telefon sisaldab midagi väärtuslikumat kui lihtsalt fotod perepuhkusest või vanaema juubelist, siis tasub endale see rakendus telefoni tõmmata täiesti tasuta SIIT.