Siempo teeb telefonikasutamise tüütuks

#Android #kasulikud rakendused
2 min lugemine

Ilmselt enamus meist kasutab oma nutiseadmeid pisut enam kui vaja oleks. Väga kerge on erinevates situatsioonides võtta taskust või kotist nutiseade ja uurida näiteks, mis toimub parasjagu Facebookis, Instagramis või muudes sama ahvatlevates kohtades.

 

Õnneks tegeletakse selle probleemiga jõudsasti juba kõikjal maailmas ning üheks selleteemaliste pingutuste tulemuseks on rakendus Siempo. Siempo on spetsiaalselt Androidi jaoks loodud kasutajaliides-käivituspaneel (launcher), mis vähendab nutiseadme ahvatlust, muutes selle vähem ahvatlevaks. Selleks kasutab ta erinevaid meetodeid.

 

Kõigepealt muudab ta ekraani must-valgeks, et vähendada värviliste ikoonide ja ekraanividinate tekitatavat ahvatlust.

 

Seejärel eraldab ta sikud lammastest st tööks vajalikud rakendused aega raiskavatest rakendustest. Ajaraiskajad hakkavad telefonis muutma oma asukohta, et nende leidmine oleks aeganõudev ja tüütu ning juhuslikult neid juba näppima ei satu. Samuti saab meili või Facebooki teavituste saabumisele panna konkreetse aja näiteks igal pool- või täistunnil. Täiendava meetmena võib lisada telefoni ekraanile mingi mõjuva teate või lausungi, mis peaks aitama asjatust telefoninäppimisest eemale hoidma. Näiteks meeldetuletuse tegemata töödest või lihtsa hoiatuse stiilis ‘Hoia oma näpud telefonist eemal või muidu…’.

Käivituspaneel on esialgu veel beetafaasis, kuid seda saab juba praegu täiesti tasuta alla sikutada Google Play rakendustepoest.