Samsungi telefonide vähetuntud funktsioonid

#Android #funktsionaalsus #samsung
4 min lugemine

Samsungi telefonid on iPhone-de kõrval ühed hinnatuimad ja enim kasutust leidvad. Seda seetõttu, et neid on lihtne käsitleda, nad on kvaliteetselt valmistatud ning neid pakutakse erinevas hinnaklassis. Seega peaks igaüks omale sobiva seadme leidma ja sellest ka rõõmu tundma. 

 

Hoolimata laialdasest kasutusest on aga Samsungi telefonidel mitmeid vähem tuntud, kuid siiski vägagi mugavaid funktsioone, mis nende seadmete omanike elu veelgi lihtsamaks muudavad. Kuna tegemist on asjalike omadustega, mida kindlasti kasutada võiks, toome mõned neist siinkohal ka välja. 

Kaks rakendust ühel ekraanil

Pea kõik uuemad Samsungi telefonid võimaldavad ühel ekraanil korraga kasutada kahte rakendust. Täpsemalt öeldes saab kaks erinevat programmi samaaegselt avada ja neid paralleelselt jooksutada. Just nii nagu arvutis. Seega saab näiteks pool ekraani reserveerida mingile arvele ja teisel poolel avada internetipanga. Või siis ühe silmaga jälgida Youtube ning teisega postkasti jne. jne. Võimalusi on palju ja piiranguks vaid ekraani suurus, kuna mõistetavalt on nimetatud toiminguid mugavam teha suurema ekraaniga seadmetel. 

Mitme rakenduse korraga avamiseks on erinevaid võimalusi. Näiteks võib kasutada hiljuti avatud rakenduste loetelu ja teha soovitud programmi ülaosas valiku „Ava poolitatud ekraani vaates“. Teine variant on aga kasutada nn. servapaneeli, kust saab soovitud rakenduse ekraanile “vedada”. Täpsemalt saab nimetatud võimaluse kohta lugeda siit. 

Käeviipe või häälega pildistamine

Pildistamine on tänapäeval teadupärast üks peamisi asju, mida telefonidega tehakse. Lisaks erinevatele objektidele pildistataks päris palju ka iseennast ja selleks on telefonidel lausa eraldi eesmine kaamera. Küll aga on teatud situatsioonides ebamugav ekraanil asuvat katiku nupu vajutada.  

Selle vastu on Samsungil rohtu ning seda lihtsa käeviipe näol. Nimelt pruugib vaid kätt avatud peapesaga mõnda aega telefoni suunas hoida, kui käivitubki pildistamise protsess.  

Teine variant on kasutada oma häält öeldes näiteks „Cheese“ või “Capture“. 

Nimetatud funktsionaalsuse saab sisse lülitada avades kaamera seadetes valiku „Salvestamismeetodid“. 

 

Ühe käega kasutamise funktsioon

Meeldib või mitte, aga nutitelefonid muutuvad ajas aina suuremaks. Eelpool nimetatud kahe rakenduse korraga asutamine või piltide vaatamine on suuremal pinnal muidugi mugav. Kuid paraku nõuab suur ekraan ka pigem kahe käe kasutamist. Alati pole see siiski võimalik.  

Sellises olukorras tulebki appi ekraani virtuaalne väiksemaks muutmine. Selleks tuleb vaid „kodu“ nuppu allapoole libistada ning kogu ekraan muutubki justkui väiksemaks ja seega ka sõrmeotstele paremini kättesaadavamaks. 

 

Objektide fotodelt kopeerimine

Võrdlemisi huvitav võimlaus on fotodelt üksikute objektide kiire välja lõikamine ja mujale kopeerimine. Näiteks saab lasta automaatikal inimese mingilt fotolt „välja lõigata“ ning seejärel saadud lõike paigutada sõnumisse, dokumenti või kuhu iganes. Sama saab teha ka muude objektidega, kuid silmas peab pidama, et tegemist on automaatikaga ning objekt peab taustast piisavalt palju eristuma. 

Kasutamine on taas lihtne. Avada tuleb sobiv foto ning soovitud objektil sõrme mõnda aega peal hoida. Seejärel eraldatakse objekt pildilt ning selle saab sobivasse kohta kopeerida. 

 

Kuvatavate ikoonide arvu muutmine

Nii avalehel kui menüüs on android operatsioonisüsteemil alati kuvatud ikoonid, mis võivad viia konkreetse rakenduseni, või siis avada mõne neid sisaldava kausta. Nende arvu saab aga sõltuvat seadmest ja selle ekraani suurusest ning ka kasutajate eelistustest lähtuvalt muuta. 

Seega saab tegelikult valida, kas avaekraanil kuvatakse kõrvuti 3,4 või 5 ikooni. Sama kehtib ka peamenüü kohta. 

 

Piltide kiirjagamine

Lõpetuseks võiks välja tuua kiirjagamise funktsiooni. See võimaldab ülimalt lihtsalt ja kiirelt kahe telefoni vahel pilte jagada. Seega ei pea kasutama kolmandaid rakendusi, mis võivad muuta piltide suurust või andmemahtu kasutada. 

Kasutamiseks tuleb galeriist valida sobiv pilt või pildid, teha valik jaga ning seejärel leida „Kiirjagamine“. Seejärel otsib telefon enda lähedusest kõiki Samsungi telefone, millel on ekraan aktiivne ning kuvab tulemused. Kui nüüd vajutada sobival vastel, küsitakse saaja seadmes kas pildi vastuvõtmisega nõustuda ning kinnituse saamisel liigubki fail ühest telefonist teise.