Valisin välja ühe telefoni soodsamast kuni keskklassi hinnani, mille ise oleksin valmis soetama. Need telefonid on teeninud kiidusõnu just käesoleval aastal ja on kahtlemata heaks valikuks ka järgmisteks.  

 

Seadsin piiriks pooltuhat eurot, et selgitada välja, kas selle eest saab telefoni, mis ka telefon on. Väljatoodud mudelid on kõik nutitelefoni nime väärt ja sobivad nii vajalikeks toiminguteks kui meelelahutuseks. 

 

Samsung Galaxy A14 (199 eurot) 

Kui 100-eurost nutitelefoni on raske leida ja veel raskem soovitada, siis 200-euro piiresse jääva hinnasildiga Galaxy A14 on hea diil. Kui telefonile kulutamiseks on just see summa, siis nutitelefoni on selle eest kuhjaga. Eraldi tasub mainida suurt 6,6-tollist ekraani, korralikku kaamerat ja turva- ning tarkvarauuendusi mitmeteks aastateks.  

 

OnePlus Nord CE 3 Lite 5G (329 eurot) 

OnePlusi puhul saab juba nautida 5G mobiilsidet ja ülikiiret laadimist. Suur ekraan sobib hästi videode vaatamiseks, mängimiseks või mistahes muu sisu nautimiseks. Kes ei soovi piirduda tagasihoidlikuma välimusega, siis laimiroheline korpus näeb tõeliselt eristuv ja äge välja. 

 

Samsung Galaxy A54 5G (499 eurot) 

Selle mudeli tugevus algab juba korpusest. Nimelt on tegu kvaliteetse ja “samast puust” tagaküljega kui Samsungi lipulaeva S23 seerial. Ilmselt kõige suurem trump on 6,4-tolline 1080p OLED 120Hz ekraan. Paha ei tee ka vastupidav korpusematerjal ja IP67 standardile vastav tolmu- ja pritsmekindlus. Samsung lubab operatsioonisüsteemi uuendada neli ja turvauuendusi pakkuda viis aastat.  

 

Google Pixel 7A 5G (ligi 500 eurot) 

Kellele Samsung mingil põhjusel ei istu, siis praktiliselt sama hinnaga kui Galaxy A54 on võimalik hankida Google´i telefon. Pixel 7A on läbinisti tugev keskmise hinnaklassi seade. 

 

Aga iPhone? 

iPhoneiga on selline lugu, et eelmisel aastal välja tulnud SE oleks muidu kindel soovitus, kuid ainus, mis veidi kõhklema paneb, on tänapäeva mõistes pisike 4,7-tolline ekraan.

Arvestades, et iPhoned kipuvad pigem kaua vastu pidama ja Apple tagab neile viis aastat uuendusi, siis näiteks paari aasta pärast võib väike ekraan saada juba tõsisemaks takistuseks. Seda juba ainuüksi põhjusel, et äppe disainitakse suuremate ekraanide jaoks ja väiksema kasutamine võib muutuda küllaltki ebamugavaks. 

Küll aga tasub just iPhonede kestvust silmas pidades piiluda ka järelturule. Mõne suurema ekraaniga uue ringi seadme võib uuskasutatuna leida näiteks siit. 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi