Kuidas oma Androidile Samsung Edge’i küljepaneeli saada?

#Android #rakendus #samsung
1 min lugemine

Samsung Edge-telefonide ümarad servad on vaieldamatult edevad, kuid palju meeldivam on selle serva varjus peituv küljepaneel, mis näpuviipe peale sealt välja ’sõidab’. Sellele paneelile saab teatavasti paigutada ohtralt erinevaid otseteid, kontakte või muud kasulikku. Paraku on sellise funktsiooniga varustatud vaid Samsung Edge-seeria telefonid, mis kuuluvad Android-telefonide koorekihti.

 

Nüüd on aga võimalik sellise funktsionaalsusega varustada ka odavama otsa Androide. Edge Action rakenduse võib nüüd igaüks endale Google Play’st telefoni sikutada. Lisaks tavapärastele rakenduste ikoonidele ja kontaktidele võib sellele küljepaneelile paigutada näiteks sätete nupu või virtuaalsed nupud, mis asendavad telefoni füüsilisi nuppe. Küljepaneelile võib panna ka kalendri, kalkulaatori või täisfunktsionaalse meediapleieri – just seda, mida kasutajal igapäevaselt kõige rohkem vaja on.

Küljepaneel on eriti hea just suureekraaniliste telefonide jaoks, sest muudab need mugavalt ühe käega kasutatavaks. Rakenduse tasuta versiooniga kaasnevad kahjuks reklaamid, samuti on mõneti piiratud rakenduse funktsionaalsus. Umbes viie euro eest on aga võimalik kõigist nendest miinustest vabaneda.