Kuidas muuta telefon produktiivseks tööriistaks: 5 strateegiat

#ajaplaneerimine #kasulikud rakendused #produktiivsus
2 min lugemine

Tänapäeva kiire elutempo juures on ajaplaneerimine ja produktiivsus üliolulised. Nutitelefon on muutunud meie käepikenduseks ja asendmatuks kaaslaseks igapäevaste ülesannete täitmisel. Muidugi ka meelelahutuskeskuseks ja märkamatuks ajaröövliks. Sellele vaatamata toome välja 5 võimalust, kuidas telefoni kasutada väärt abimehena.

 

1. Ajaplaneerimine

Ajaplaneerimine on produktiivsuse alustala. Selleks pole alati vaja Exceli tabelit. Näiteks kalendri äpp võimaldab hõlpsalt planeerida koosolekuid, tähtaegu ja sündmusi ning seada meeldetuletusi oluliste ülesannete jaoks. Taimer pakub jällegi ajapõhiste ülesannete jaoks suurepärast tuge. Kasutades näiteks Pomodoro tehnikat, on taimer asendamatu tööriist.

 

2. Harjumuste tekitamine

Apple’i rakendus “Shortcuts” võimaldab automatiseerida regulaarseid tegevusi. Kasutajad saavad luua otseteid, mis käivitavad mitmeid toiminguid vaid ühe käsu peale. Näiteks saab seadistada otsetee, mis deaktiveerib hommikul “Do Not Disturb” režiimi, avab e-posti rakenduse ja mängib lemmikmuusikat. Google Assistant võimaldab sarnaseid funktsioone Androidil.

 

3. Märguanded

Märguanded võivad keskendumist ja produktiivsust segada. Õnneks saab iPhone’i seadetest hõlpsasti märguandeid kohandada, lubades ainult olulistel rakendustel teavitusi saata. Teadlik valik, milliseid märguandeid lubada ja milliseid mitte, aitab vähendada segajaid ning suurendada keskendumist ja tõhusust.

 

4. Märkmete tegemine

iPhone’i Notes, Google’i Keep või eraldi märkmikuäpid on head ja lihtsad rakendused kiirete märkmete tegemiseks. Olgu selleks koosolekumärkmed või ideed, mis tuleb kähku kirja panna. Tänapäevased märkmikuäpid võimaldavad lisada fotosid, jooniseid ja faile, muutes isegi lihtsad digimärkmikud vajadusel lausa projektijuhtimise tööriistadeks.

 

5. Pilvepõhised rakendused

Kasutades pilvepõhiseid rakendusi nagu Google Drive või Dropbox, saad hõlpsasti juurdepääsu oma fotodele ja failidele igal ajal ja igas kohas, kus vähegi internet levib. See tagab, et sinu andmed on alati käeulatuses.

 

Nendest viiest strateegiast saab igaüks leida enda jaoks kõige sobivamad ja tõhusamad. Võib-olla on mõni neist sul juba kasutusel?

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.