Kas telefoni laadimine autos võtab kütust?

#autolaadija #telefoni laadimine
2 min lugemine

Kõik, mis annab sõidukis elektrit, kasutab selleks kütust. Telefoni autolaadija kasutab umbes 4,5W, mis tähendab, et sama kütusekogusega saab läbida umbes sada meetrit vähem iga saja kilomeetri kohta.

 

Telefoni laadimine on üsna tavapärane, eriti, kui sõidu ajal kasutatakse kaardirakendust pikema teekonna jooksul. Kas see mõjutab päriselt kilometraaži?

On üldteada, et konditsioneeri kasutamine võtab rohkem kütust. Seetõttu on suvel ehk targem teatud kiiruse juures avada pigem aknad. Elektroonikat laadides pole me aga harjunud sarnaselt mõtlema. Ja kas peakski? Bensiinijõul liikuvast ja ka elektriautost võib mõelda, kui suurest akust, mille energia pole lõputu. Kõik mis autos töötab, kasutab seda energiat. Konditsioneerist kuni suunatuledeni välja.

Telefonilaadimine, kui auto ei tööta, kasutab akuenergiat. Auto töötades laeb autoakut generaator. Kui sõita, siis telefon kasutab laadimiseks endiselt akut, kuid seda täidab omakorda generaator. Generaator saab oma kütuse bensiinist või diislist. Nii et kui telefoni laeb autoaku, siis kaudselt laeb seda generaator, mis kasutab kütust.

Kuigi sõiduk laeb autoakut, siis pole selle energia kasutaminetasuta energia, kirjutab How-To Geek. Nii et telefoni laadimine sõidu ajal mõjutab tõepoolest kütusekulu, kuid hea uudis on see, et tegu on peaaegu olematu kogusega. Suuremal määral mõjutab kütusekulu sõiduki tüüp, kiirus, tuuletakistus jne.

Valiku autolaadijaid leiad Telia e-poest.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.