iPhone’i rakendusi kodustele rohenäppudele

#iPhone #kasulikud rakendused
3 min lugemine

Kevad on teatavasti tärkamise aeg, mil aktiveeruvad kõik aiandusele ja põllumajandusele pühendunud inimesed. Mida aga teha neil, kellel isiklik aialapp puudub?

 

Tegelikult on kevad ka potipõllumeestele ja rohenäppudele rohke rõõmu aeg, sest on see ju ka neile istutamise ja külvamise aeg. Kui paljudele on juba vanemad ja vanavanemad süstinud teadmisi taimede füsioloogiast ja hingeelust, siis palju on ka neid, kes varem taimedest ehk suure kaarega mööda käinud, kuid nüüd koroona-aegadel endale tubasest aiandusest uut hobi loodavad leida. Vanaemad-isade asemel tulevad neile muidugi appi nutiseadmete rakendused. Allpool jagame paari rakendust just iPhone’i omanikele.

 

Blossom

Üks mitmekülgsemaid ja sisukamaid rakendusi, mis paraku pikema kasutuse juures kuutasu tahab saada. Aga selle eest on rakendusel ka palju pakkuda. Nii näiteks saab selle abil identifitseerida tundmatuid taimi, rakenduse andmebaasis peaks olema üle 10 000 taime sh ka puud. Rakendus jagab nõuandeid konkreetsete taimede paremaks hoolduseks ning kasvatamiseks. Blossom on varustatud ka meeldetuletustega, et taimede õigeaegne kastmine ja väetamine kellelgi meelest ei läheks. Lisaks saab rakendusse lisada tähelepanekuid ja märkmeid oma taimede arengu kohta. Ühtlasi on võimalus ka uusi taimi otsida, kui sisestada kõikvõimalikke erinevaid koduseid parameetreid nagu valgustatus, temperatuur, koduloomade olemasolu jne.

Laadi Blossom siit.

 

Florish

See rakendus on suunatud eeskätt algajatele. Nii näiteks on võimalik telefoni kaamerat kasutades määrata ruumi valgusetase ning valida taimi juba vastavalt sellele. Rakendus küll ise taimi ära ei tunne, kuid selle andmebaasist võid otsida enda koduse floora esindajaid ja kui neid sealt rakendusest ei leia, siis võite oma taime pildistada ja saata neile fotod koos taime nimetuse ja oma kommentaaridega. Sisestades rakendusse oma taimed, annab rakendus teada kui kastmisaeg kätte on jõudnud, et taim kogemata janu kätte ei kooleks või ülekastmisest mädanema ei läheks. Rakendus on hetkel veel beetafaasis ning kõik kommentaarid ja arvamused tulevad rakenduse loojatele kasuks. Lisaks rakenduses saadavaolevatele taimekasvatusnippidele on sul võimalus jagada rakenduse loojatega ka enda teadmisi, aidates nii rakendust veelgi paremaks muuta. Positiivse külje pealt on rakendus hetkel täiesti tasuta.

Laadi Florish siit.

 

WaterMe

Ilmselt kõige levinumaks põhjuseks taimede väljasuremisele on janusurm ehk kuivamine. Tänapäeva inimeste pead on täis kõige erinevamat infot ning tummalt nurgas seisvad taimed ei kuulu paraku kuigi tihti prioriteetide hulka ja nende kastmine lihtsalt upub ülejäänud infotulva alla. WaterMe ei lase kasutajal taimede kastmist, väetamist ja trimmimist ära unustada. Iga taime kohta saab lisada kokku 6 erinevat meeldetuletust erinevate tegevuste tarvis. Meeldetuletusi võib veel omakorda tuunida, et need omavahel segi ei läheks. Apple’ilikult nägusa kasutajaliidesega rakendus on täiesti tasuta, kuid juhul, kui rakendus kasutajale siiski rõõmu pakub või kasu toob, siis on võimalik selle arendajale teha annetusi kolmes eri vääringus, millest kõige väiksem on vaid 1.09 eurot.

Laadi WaterMe siit.