Kas su iPhone või iPad on täis ja enam pole võimalik midagi juurde installida ega operatsioonisüsteemi uuendada? Jah, kõvaketaste omadus on see, et nad on piiratud. Kõvematel kasutajatel ja paberitega nutisõltlastel saavad täis ka 256GB suurused mahud, kuid veelgi olulisem on osata majandada näiteks 32 gigabaidise iPhone’i mäluga.

 

Muusika

 

Lood võtavad telefonis palju ruumi ja juhul, kui sa hoiad oma lemmiklaule telefonis, siis Digitarga soovitus on need lood kustutada ja hakata Spotify kasutajaks. Nii saab lugusid striimida, ilma nendega ruumi telefonis hõivamata.

 

Kuidas lood telefonist kustutada:

 1. Mine Settings > General
 2. Vajuta Storage
 3. Liigu alla kuni Music reani
 4. Kustuta albumid ja lood, mida sa enam ei kuula või vajuta Edit ja kustuta suurem kogus muusikat korraga.

 

Fotod

 

Fotod ja videod võtavad tavaliselt telefonides kõige rohkem ruumi. See, kuidas Apple fotosid varundab on lihtsurelike jaoks hoomamatult keeruline protsess. See-eest soovitame allalaadida “Google Photos” äpi, mis on väga lihtne – lihtsalt installi see, varunda fotod ja seejärel saad need telefonist kustutada.

 

 

Fotode varundamine:

 1. Installi Google Photos
 2. Varunda fotod
 3. Ava äpist menüü ja vali “Free up space”, mis kustutab juba varundatud fotod telefonist.

 

Mängud

 

Mängud jooksutavad graafikat ja mahukaid faile, mis võtavad kõvasti ruumi. Vaata üle, mis mänge sa enam ei mängi ja kustuta need.

 

Mängude kustutamine:

 1. Leia seisma jäänud mängud
 2. Hoia sõrme mänguikooni peal
 3. Kustuta

 

Eemalda äpid, mida enam ei kasuta

 

Lisaks äppide kustutamisele on võimalik need nö mahalaadida ehk äpp kustutatakse aga kõik äpiga seotud andmed jäävad alles. Nii on võimalik hiljem äpp uuesti allalaadida ja jätkata selle kasutamist sealt, kus eelmine kord pooleli jäi.

 

 

Äppide mahalaadimine:

 1. Settings > iTunes & App Stores
 2. Kõige alt leiad rea “Offload Unused Apps”, mis tuleb tõmmata roheliseks. Kasutuseta äpid laetakse maha automaatselt.

 

Manuaalne mahalaadimine:

 1. Settings > General > iPhone Storage
 2. Vali mõni palju ruumi võttev rakendus ja vajuta “Offload App”.

 

Filmi videosid madalama resolutsiooniga

 

Kui sul on mõni uuem iPhone, siis saad salvestada 4K kõrgresolutsiooniga videot ning seda 60 kaadrit sekundis, mis võimaldab küll lahedat aegluupi aga võtab seejuures väga palju ruumi. Võimalus rohkem videosid telefoni mahutada on filmida need ka väga hea, kuid säästlikuma 1080p HD resolutsiooniga.

 

Muuda videoresolutsiooni:

 1. Settings > Camera
 2. Vali, kas Record Video või Record Slow-mo
Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.