Bose QuietComfort II – kuidas ühenduvad paljukiidetud tippklapid iPhone’i ja Androidiga?

#Bose QuietComfort Earbuds II #kõrvaklapid #Ülevaade
3 min lugemine

Testisimesel korral nn juhtmeta Bose nööpe. Kas tegemist on hea alternatiiviga Samsungi ja Apple’i klappidele? 

 

Tavaliselt kui iPhone’i omanik juhtmeta nööpkõrvaklappe hakkab ostma, siis kipub vaikimisi langema valik ikka Apple’i klappide kasuks. Kindel ja turvaline valik. Apple’i ökosüsteemi tooted teevad omavahel suurepärast koostööd. Klapid ühilduvad alati automaatselt. Sama lugu on Samsungi telefoni ja klappidega.  

Kuni mul olid Samsungi telefon ja klapid, toimis kõik sujuvalt. Minnes aga üle iPhone’le, hakkasid klapid tõrkuma. Näiteks, kuulates muusikat, tuli sisse Messengeri kõne ning sellele vastates olid klapid aga järsku lahti ühendatud ning kõne esimeste sekundite jooksul tuli klapid närviliselt uuesti ühendada.

Sarnaseid jamasid oli veel ja veel. Seda enam, et vahel bluetooth hoidis ühendust, teinekord jälle mitte. Panin ka tähele, et kui telefon oli sügaval pükste taskus, siis kippus ühendus kohati hakkima – Samsungi telefoniga sellist tõrget polnud. Kui võtsin iPhone’i kõrvale Airpodsid, toimis ühendust jälle laitmatult. Aga mis võimalused veel on?

Otsustasin katsetada Bose QuietComfort II klappe, mis on olnud käesoleval aastal arvustajate esikolmikus Airpods Pro (2. gen) ja Sony WF-1000XM5 kõrval. Kõik nimetatud kõrvaklapipaarid on mõne testija hinnangul need kõige-kõigemad.

Tahtsin teada, kas näiteks Bose klapid on iPhone’i või Samsungi kasutajale sama hea valik, kui telefonitootja omad. On ju Bose tuntud oma eri seadmete suurepärase kvaliteedi poolest. 

Alguses oli Bose klappe karbist välja võtta ja tagasi panna natuke ebamugavam, kui Apple’i omasid, aga see muutus juba umbes viiendal korral. Seevastu väga intuitiivne on helitugevuse reguleerimine – lihtsalt libistad sõrme klappide välisküljel. Airpodsidele peab õrnemalt ja täpsemalt lähenema.

Minu kõrva jaoks on Bose klapid veidi mugavamad – just pikemalt kõrvas hoides, aga see võib sõltuda ka kõrva kuju eripäradest. Eesmärk oli aga testida ühenduvust. 

 

Ühenduvus iPhone’ga

Minu üllatuseks oli pakil kirjas, et klapid ongi mõeldud eriti hästi klappima iOS-ga (ja muidugi sobima ka Androidiga). Muide, Bose äpp on suurepärane, väga lihtsalt saab sättida heli ja salvestada erinevad režiimid jutusaadete, muusika jm jaoks. Äpi väljanägemine on ühtaegu boselik ja apple’lik – midagi on mõlema esteetikas sarnast, sobitudes omavahel hästi.

Klappide paaritamine telefoniga on samuti lihtne. Paarinädalase kasutamise jooksul juhtub mõnel üksikul korral, et klapid on ootamatult ühenduse kaotanud. Ilmselt oli see seotud teiste bluetooth-seadmetega, mis olid vahepeal ühendatud.

Muusika või kõnede hakkimisega probleeme pole. Võib vabalt kõndida korteri teise otsa, ilma et ühendus kaduma hakkaks. Aga kuidas ühenduvad Bose klapid Samsungiga? 

 

Ühenduvus Androidiga

Telefon, millega katsetasin oli Samsung Galaxy S10e. Arvesse tuleb võtta, et seadmel on vanem bluetoothi versioon. Sellegipoolest pole ühenduvusega probleeme. Messengeri, tavakõnede ja podcastide kuulamise vahel žongleerides võib juhtuda, et ühest tegevusest teise hüpates, tuleb klapid uuesti ühendada, kuid seda ei juhtu liiga sageli. 

 

Kokkuvõttes on QuietComfort II klapid põhjusega parimate seas ja järeleandmisi pole tehtud milleski. 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi