5 head rakendust, mille abil uusi harjumusi kujundada

#kasulikud rakendused
3 min lugemine

Päevi täidavad erinevad harjumused. Nende jõud on tohutu ja see võib olla nii hea kui ka halb. Osad harjumused, nagu suitsetamine, kahjustavad tervist, teised jälle, näiteks kohustuste edasi lükkamine, võivad mõjutada suhteid tööl ja karjäärivõimalusi.

 

Seetõttu on oluline oma harjumuste üle kontroll saavutada. See võib aga olla vägagi väljakutsuv, sest on harjumusi, mida teeme ilma neid isegi teadvustamata. Õnneks on olemas palju äppe, mis toetavad harjumuste kujundamist ja nende käigushoidmist. Toome välja mõned silmapaistvamad.

 

Habitshare

 

 

Harjumusi on lihtsam luua, kui kaasatud on ka sõbrad. Habitshare äpi võlu on selles, et saab ühenduda teiste inimestega ja pidada arvet harjumuste tekitamise üle üheskoos. Nii on olemas lisatugi ja motivatsioon. Et Habitshare on osaliselt sotsiaalvõrgustik, siis saab seal sättida privaatsusseaded selliseks, et sõpradele oleks nähtav ainult need harjumused, mida soovid jagada. Alati saab äppi kasutada ka privaatselt.

Saadaval iOS-le ja Andoidile.

 

Momentum Habit Tracker

 

 

Sellel äpil on mitmeid funktsioone, mille abil üles märkida tehtud toimetusi ja harjumusi. Momentumiga on võimalik andmed importida Exceli faili, mis võimaldab juba platvormide ülest ligipääsu. Silma saab peal hoida iganädalastel eesmärkidel ja teha märkmeid.

Kuigi Momentum on kahjuks ainult Apple’i telefonidele disainitud, siis vähemalt saab seda ühendada iCloudi pilveteenusega.

Saadaval iOS-le.

 

Habitica

 

 

Habitica on kõige loomingulisem lähenemine ühele harjumuste loomise rakendusele, mida minu silmad näinud. Inspiratsiooni on saadud videomängudest, äppi käivitades saab valida endale tegelaskuju ja enda seatud ülesannete täitmisel liikuda mööda leveleid ülespoole. Nii et selle äpi abiga peaks harjumuste järgimine ja eesmärkide saavutamine olema mänguline ja lõbus.

Ka siin äpis saab liituda sõpradega. Lisaks täita ühiseid eesmärke. Habitica pole ainult arvutimängust inspireeritud, vaid see ongi mäng!

Saadaval iOS-le ja Andoidile.

 

StickK

 

 

StickK on arendatud Yale’i ülikooli käitumisökonomistide poolt. Rakendusega liitudes sõlmid lepingu iseenda ja äpiga, et jõuda oma eesmärkideni. Panustada saab isegi raha, vedades endaga kihla.

Lisamotivatsiooniks võib kaasata sõbra või pereliikme, kes hoiavad protsessil silma peal. Selline lepingu tegemine on unikaalne idee taolistes äppides ja on tõenäoliselt väga hästi toimiv, sest põhineb Richard Thaleri teoorial, mille kohta on tehtud rohkelt uurimusi. Kõigele lisaks on äpil pilkupüüdev väljanägemine ja huvitav disainilahendus.

Saadaval iOS-le ja Andoidile.

 

Streaks

 

 

Streaks on näide harjumuste loomise äpist, mis näeb oma suurte ikoonidega lihtne välja ja on lihtne ka kasutada, kuid mis pakub seejuures rohkeid funktsioone. Pikka aega App Store’i valikus olnud Streaks näeb uskumatult puhas ja viimistletud välja oma puhaste mattvärvide ja silmapaistva disainiga.

Selles äpis pole rõhk nii väga ülesannete haldamisel, kui et just tervislike harjumuste tekitamisel. Olgu selleks siis trenni mahutamine päevakavva, hammastepesu, koeraga jalutamine, lillede kastmine vms. Eesmärk on nende igapäevaste ettevõtmiste kujunemine harjumusteks, nii et need muutuksid automaatseks ning ei vajaks enam meeldetuletamist.

Saadaval iOS-le.