11 väga head äppi uuele Androidiga telefonile

#Android #kasulikud rakendused
4 min lugemine

Peale uue telefoni tööle panemist tasub kõigepealt sisse logida kõikidele vajalikele kontodele, et olla jätkuvalt kursis vajalike märguannete ja sõnumitega. Peale seda on ilmselt juba tekkinud huvi asendada vaikimisi seadmes olevad äpid parematega. Eriti just need, mida kasutad igapäevaselt nagu näiteks brauser ja ilma-äpp. Jagame mõned soovitused äppidest, mida uude telefoni installida.

 

MICROSOFT EDGE

Üks asi, mida Edge teeb paremini, kui teised brauserid on tabide ehk vahekaartide vahel valimine. Chromel näiteks tuleb selleks vajutada ekraani üleval nurgas asuvat tabide nuppu. Edge’l asub see nupp ekraani allosas – väike erinevus, aga teeb elu märgatavalt mugavamaks, sest selle nupuni on lihtsalt niipalju kergem ulatuda. Microsoft Edge on ka muus osas väga hea brauser, mida võib julgelt soovitada.

 

JUSTWATCH

JustWatch pole maailma parim äpp – see on aeglane ja kohati vigane – kuid see teeb midagi, mida keegi teine ei tee ja mida on väga vaja. Nimelt näitab JustWatch, kust leiab näiteks “Visa Hinge” või mõne muu filmi striimimiseks. Ühtlasi aitab äpp järge pidada, kuipalju otsitav film või seriaal maksab ning kust seda kõige soodsamalt vaadata.

 

RAINVIEWER

Eelmine aasta võttis Androidilt ilma-äppide kroonimata kuninga Dark Sky, kui Apple selle ära ostis. RainViewer on üks väheseid, kui mitte ainus äpp, mis teeb seda, mida Dark Sky suutis – prognoosida ilma minuti täpsusega. See äpp on hea just päevalõikes, näidates, millal täpselt peaks sadu algama ja lõppema.

 

1PASSWORD / LASTPASS

Mõlemad äpid on selleks, et meeles pidada lugematuid paroole ja mis veel olulisem, neid turvaliselt hoiustada. Kõige parem, kui paroolid pole korduvad ja lihtsad, vaid näiteks need keerulised kombinatsioonid, mida just 1Passwordi-sugused äpid soovitavad ja mida keegi ei suuda naljalt meelde jätta. Nii tuleb kokkuvõttes ise teada vaid ühte parooli, seda, mis avab 1Passwordi luku, mille taga on kõik teised paroolid.

 

CLUE

Clue pakub lihtsat võimalust jälgida menstruatsioonitsüklit ja ennustada järgmist. Clue üks suurtest plussidest on selle turvalisus. Äpp, mis kogub väga isiklikku terviseinfot, peab olema turvaline ja Clue on seda selgelt oma prioriteedina hoidnud, mitte müües kasutajate andmeid kolmandatele osapooltele.

 

POCKET

Pocket on üks mu lemmikäppe juba aastaid, mis on ka igapäevases kasutuses. Teenus salvestab kõik soovitud artiklid ja lood hiljem lugemiseks. Nii saab pealkirja või esimese lõigu põhjal märkida loo ära ja hiljem, kui on aega, sellesse süübida.

 

VSCO

VSCO on samuti äpp, mis ei vaja ilmselt pikemat tutvustamist. Võta tavaline pilt ja tee sellest filmilik ja äge versioon. Minu meelest parim fotofiltri-äpp, mille hetkel turult leiab. Erinevalt Instagramist saab fotosid töödelda maitsekamalt ja samas teha fotost see, mis algselt mõttes oli.

 

FILES BY GOOGLE

Files by Google on äpp, mis on justkui Androidi jaoks tehtud. Kui soovid näha, mis võtab telefonis asjatult palju ruumi või leida millalgi allalaetud PDF-i, siis Files on selleks mõeldud äpp. See on nagu brauser, mille abil oma telefonis ringi tuulata ning mis suudab piltide, videode ja failide seas korda luua, leida otsitava ja kustutada üleliigse.

 

TICKTICK

TickTick aitab korda luua. See on tasuta to-do äpp, millega saab koostada lihtsa nimekirja tegevustest, mis ees ootamas. Lisaks on mugav nende kohta seada meeldetuletused. Tasulise versiooni saab sünkroniseerida kalendriga, kuid Windowsi, macOS-i, iPadOS-i jm versioonid on tasuta olemas, et seadmete vahel sünkroniseerida.

 

OUTLOOK

Kui saabuvate e-kirjade märguanded ummistavad telefoniekraani, siis Outlook võib olla selles olukorras päästeingliks. Sellel äpil on nö fokusseeritud sisendkast (inbox), mis peaks eraldama olulised kirjad spämmist, kirjutab The Verge. Muidugi võib esineda ka selle filtri töös mõningasi häireid ja vahel potsatada ekraanile kiri, mis pole oluline, kuid üldjoontes tänuväärt abimees ikka.

 

POCKET CASTS

Pocket Casts on jätkuvalt üks parimaid äppe, millega taskuhäälinguid kuulata. Lisaks mugavale kasutusele näeb see ka hea välja. Kõige suuremana näeb taskuhäälingute pilte, mis aitab kiirelt valida soovitud jutusaate. Olemas on ka RSS tugi, millega lisada neid, mis on mõeldud ainult tellijatele.