Flush – rakendus, mis aitab hädast välja

#kasulikud rakendused
1 min lugemine

Ilmselt igaüks on oma elus sattunud olukorda, kus häda on kõige suurem, aga abi tundub olevat kõige kaugemal. Eriti keeruline, kui selline häda tuleb peale näiteks kodust kaugel mõnes võõras linnas.

 

Selliste olukordade vältimiseks ongi loodud rakendus Flush, mis näitab kasutajale kaardil, kus asuvad lähimad avalikud tualetid. Rakenduse valmistajad on teinud ära tänuväärse hiiglatöö, sest rakenduse andmebaasi on kogutud üle 200 000 avaliku käimla asukoha üle terve maailma. Kiire pilk Tallinna kaardile näitas, et tualettide asukohad olid seal märgitud üsna tõepäraselt. Lisaks neile on rakenduse kaardil märgitud ära ka söögikohad ja muud avalikud asutused, kus on samuti võimalik ennast kergendada, kui personaliga eelnevalt selles kokku leppida. iPhone’i rakenduse võib alla sikutada SIIT, kuid see on saadaval ka Androidi jaoks.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."