Et kõik saaks tehtud – parimad nimekirjade koostamise äpid

#äpid #Rakendused #todo
3 min lugemine

Sügisel kipub igasugu tegevusi, mida on vaja meeles pidada, juurde tulema. See loob vajaduse nimekirjade ja meeldetuletuste järele. Selleks, et päev kulgeks plaanitult ja produktiivselt, on kasulik koostada nimekiri ülesannetest, mis ootavad tegemist. Nii on õiged tegevused vajadusel silme ees ning on raskem valitud kursilt kõrvale kalduda.

 

Parimad nimekirjade koostamise ehk to-do-äpid aitavad organiseerida kohustusi, seada meeldetuletusi üritustest ning teha tiimitööd.

Kõik valitud rakendused on head põhifunktsioonides, kuid on ülesehituselt pisut erinevad. Osa on paremad individuaalsete listide jaoks, teised jälle grupitööks projektide puhul. Kokkuvõttes on parimad töö organiseerimise äpid ikkagi need, tänu millele saavad asjad tehtud.

Hea uudis on see, et kõik väljatoodud äpid on tasuta. Seega võid julgelt ühe tõmmata, proovida ja vaadata, kuidas toimib. Vajadusel võid proovitu kõrvale jätta ja võtta ette järgmise.

 

Any.do (Android ja iOS)

 

Tasuta versioon Any.do äpist on igati viisakas ja teeb oma tööd hästi nii iOS-i, Androidi kui ka veebiversioonis. 2,5 eurot kuus maksev tasuline premium-versioon pakub lisaks heale väljanägemisele huvitavaid ja kasulikke lisasid, nagu näiteks võimalust valida värve, lisada silte, jagada lõputul arvul nimekirju teistega, minna ülesannete lahtikirjutamisel veelgi detailsemaks ja kasutada ka asukohta meeldetuletuste juures.

 

Evernote (Android ja iOS)

 

Evernote on palju rohkemat kui lihtsalt nimekirjade jaoks. Mugavalt saab salvestada ka veebilehti, pilte jm. See on tõeline digitaalne märkmik, mis on sünkroonitud mobiilsete seadmete ja lauaarvuti vahel. Tasuta versioonil on igakuine üleslaadimise limiit 60 MB ja sünkroonida saab kuni kahe seadme vahel. 6,99 € eest kuus saab 10 GB üleslaadimisruumi ja ühendada omavahel kõik seadmed.

 

Google’i kalender (Android ja iOS)

 

Paljud on tuttavad Google Calendari äpiga, mis on mugav viis jälgida eesootavaid sündmusi, kuid lisaks peidab see endas veel mitmeid huvitavaid ja kasulikke funktsioone. On võimalik lisada meeldetuletusi ja to-do-liste. Ühtlasi toimib kalender ka koos Gmaili ja Google Keepiga.

 

Keep (Android ja iOS)

 

Keep on üks Google’i produktiivsuse äppidest ja ühtlasi ka minu lemmik just tänu lihtsusele ja kiirusele. Teha saab märkmeid, loendeid, joonistada ja salvestada heli ning pilte. Hiljem saab neile ligi igalt seadmelt, olgu selleks siis Android, iPhone või iPad. Keep on ligipääsetav läbi Gmaili, Keepi kodulehe ja Keepi Chrome’i laienduse. Keepist võib kopeerida märkmeid Google Docsi. Ühtlasi jagada, nii et ühe märkme kallal saavad töötada mitu inimest. Põnev on katsetada ka asukohapõhiste meeldetuletustega. Näiteks võib panna meeldetuletuse söögiraha maksmise kohta selleks hetkeks, kui jõutakse lasteaia ette.

 

Microsoft To-Do (Android ja iOS)

 

2015. aastal välja tulnud äpp võlub lihtsusega. Mulle meeldib, et kui päevastest ülesannetest midagi jääb tegemata, siis saab valida, millised neist viia järgmisse päeva üle. Selle äpi teeb huvitavaks just see päevapõhine vaade. See aitab vältida kasutute nimekirjade tekkimist, mis vaikselt kuhjuvad kuhugi tagaplaanile ja ununevad kiirelt. Liste saab jagada kõigiga, kellel on OneDrive’i konto.