
Keskmine inimene veedab päevas oma nutitelefonis keskmiselt neli tundi. Ning üha rohkem aega sellest kulub lihtsalt mõttetule sotsiaalmeedia lappamisele. Meie aju otsib sealt informatsiooni, mis aitaks tõsta tema dopamiinitaset. Dopamiin omakorda aitab tõsta aju heaolu, andes sellele toitu.
See on küll ülimalt primitiivne seletus, kuid üldjoontes vastab see tõele. Dopamiin tekitab samas sõltuvust, mille vastu võidelda on võibolla mõnede psühholoogide arvates isegi raskem, kui näiteks alkoholi või narkootikumidega. Aga kindlasti peaks seda tegema, sest aja jooksul võib see ajakulu, mida me kasutult sotsiaalmeediat lapates raiskame, väljuda kontrolli alt.
Kui sa märkad, et lappad oma sotsiaalmeediat, hoolimata sellest, et sealt juba mõnda aega enam mitte midagi huvitavat enam ei leia, siis tähendab see, et oled juba sattunud dopamiinisõltuvusse. Üks võimalus sellega võidelda on seda olukorda teadvustada ning oma telefon päevas mingiks ajaks lihtsalt välja lülitada. Esialgu näiteks tunniks ning aja jooksul võib seda aega siis pikendada. See ei saa olema kerge, kuid see on võimalik. Paljud võivad siin tuua põhjenduseks selle, et nende sõbrad-tuttavad ei saa nendega sel ajal kontakti ning võivad vihastuda vms. Sellisel juhul on lihtsam arusaamatuste vältimiseks oma tutvusringkonda teavitada oma uuest telefonikasutusrežiimist. Usu, inimesed on siin mõistvamad, kui sa arvad. Kasutades säästetud aega millekski kasulikuks võib aga vabanemine sotsiaalmeediasõltuvusest olla kergem, kui sa arvasid.