Trikk, mis aitab Facebook Messengeri vestluseid iPhone’is privaatsena hoida

#facebook #FB messenger
1 min lugemine

Meie telefonid sisaldavad meie kohta äärmiselt palju personaalset infot ja üheks osakse sellest on meie igapäevased vestlused. Näiteks ühes maailma populaarsemas suhtluskanalis Facebook Messenger.

 

Vähemalt uuemate iPhone’ide (alates iPhone X-ist) omanikel on nüüd üks meetod oma Facebook Messenger’i vestluste privaatsemana hoidmiseks kui telefon mingil põhjusel võõrastesse (isegi lähedastesse) kätesse satub. Võlusõnaks on siin näotuvastus.

Asi on lihtsamast lihtsam.

Facebook Messengeri sätetest (mis avanevad rakenduse vasemas ülanurgas asuva kasutajaikoonile vajutades) tuleb valida alajaotus ’Privacy’ ja selle alt omakorda ’App lock’ ning sealt aktiveerida ’Require Face ID’. Peale seda võib olla muretu, keegi teine ei pääse isegi avatuna tema kätte sattunud telefonist telefoniomaniku Messengeri-vestluseid lugema. Pisike miinus, mis sellega kaasneda võib, on olukord, kui telefon mingil põhjusel nägu ei tuvasta. Siis tuleb lihtsalt sisestada ekraaniluku parool ja probleem on lahendatud.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."