Telias jõudis müügile lastekell XGO3

#Lastekell #Xplora XGO3
5 min lugemine

XGO3 on lihtne ja loogiline lastele mõeldud nutikell. See pakub meelerahu vanematele ning põnevust lastele ja tundub seejuures olevat ka suhteliselt vastupidav. Seega võiks antud toode noorematele lastele ja nende vanematele täitsa huvi pakkuda.

 

Tegelikult on sarnaseid mürsikutele mõeldud nutikellasid müügil mitmeid, kuid paraku on nende kvaliteet väga kõikuv. Samuti varieeruvad need pakutavate omaduste ning hinna poolest.

Xplora XGO3 paigutub selles seltskonnas kõrgemasse ja kvaliteetsemasse ossa ning kuigi see ei ole võrreldav päris nutikellaga, saab sellega helistada, saata sõnumeid, samme lugeda ja teha veel palju muudki huvitavat.

Alustamine

XGO3-e täisfunktsionaalsust saab kasutada siis, kui lapsevanema nutitelefoni paigaldada vastav rakendus. Samuti tuleks kella sisse pista SIM kaart. See viimane peab olema füüsiline, ehk e-sim ei ole toetatud. Õigupoolest ongi kell optimeeritud töötama Telia Eesti SIM-kaardiga ning ilma selleta on tema funktsionaalsus oluliselt kärbitud.

Rakendus ise on aga eesti keelne ning võrdlemisi lihtne. Eesti keeles on ka kella enda menüü.

Juhiseid järgides läheb kella ja rakenduse omavaheline sidumine üsna ruttu. Lihtsustatult palutakse luua profiil, küsitakse vanema ja lapse andmeid, kella telefoninumbrit jms. Seejärel saabki Xplora-t kasutama hakata.

Kasutamine – rakendus

Kuna XGO3 on mõeldud noorematele lastele, on lapsevanem nii-öelda peakasutaja rollis ja saab oma telefonist enam-vähem kõike kontrollida. Olgu siinkohal lisatud, et lapsevanemaid saab lisada mitu. Seega saavad kella kandja olukorrast ja asukohast ülevaate nii ema, kui isa.

Rakenduse avalehelt saab kiirelt lapsele kella peale helistada, või siis sõnumi saata. Samuti on kohe avaekraanil näha ka kella asukoht. Lisaks veel aku laetuse tase. Seega on nii-öelda põhilisemad valikud kõige ees.

 

 

Pisut surfates, saab veel infot näiteks lapse poolt läbitud sammude kohta. Tundub, et liikumine ongi tootja poolt erilise tähelepanu alla võetud, sest rakenduse abil on võimalik liituda näiteks ka erinevate seiklustega, mis ärgitavad nii kella kasutajat, kui tema vanemaid rohkem samme läbima. Tänapäeva maailmas ei olegi see nii paha mõte. Tavaolukorras aga arvestab automaatika sammude eesmärki jooksvalt, vastavalt kasutaja harjumustele ning kiidab heade saavutuste eest.

Asukoha valikutes on lisaks hetkeasukohale näha ka liikumiste ajalugu, ehk siis seda kus kell ja selle kasutaja viibinud on. Soovi korra saab lapsevanem määrata veel ka nii – nimetatud turvatsooni ehk piirkonna, millest väljudes saabub vanemale automaatselt häire. Näiteks mingi piirkonna kodu ümbruses. Kui nüüd kell etteantud piiridest väljub, on see kohe lapsevanemale teada.

Rakenduse abil tulebki teha enamik kella erinevatest seadistustest. Näiteks saab juhtida isegi äratuskella. Telefoniraamatut tuleb samuti seda teed pidi manageerida. Täpsemalt saab määrata seda, kellele saab kella abil helistada. Seega suvalistele numbritele kõnesid teha ei olegi võimalik.

Huvitava lisana on olemas ka koolirežiim. Viimase aktiveerimisel ei saa kellaga üldse helistada, sõnumineerida ning ka teavitused on vaigistatud. Seda saab sättida kellaaegade ja nädalapäevade lõikes ning iseenesest on tegemist nutika mõttega. Koolis olles tegelegu laps õppimisega ning Xplora on sel ajal tõesti vaid seade, mis näitab aega.

Kasutamine – kell

Kella poolt vaadatuna on olukord samuti lihtne ja loogiline. Korpus on plastine aga see-eest tugev. Õnneks ka kerge. Pakutakse erinevaid värvitoone mustast roosani. Ehk sobiva mudeli võiks leida nii poisile kui tüdrukule. Rihm on silikoonist, seega on see tugev ning lihtsalt puhastatav. Tegemist on ilmastikukindla kellaga.

Ekraan ei ole paraku kõige suurem ega ka teravama pildiga, kuid reageerib siiski puudutustele kiirelt. Eeldatavasti on see ka tugev ning vastupidav erinevatele olukordadele, kuhu lapsed ikka sattuma juhtuvad. Seda siis seetõttu, et ekraani ümber on jäetud päris paksud servad. Samuti on tehase poolt klaasile pandud kaitsekile.

 

 

Peab ütlema, et seadme enda menüüs eriti palju valikuid ei olegi. Sealt leiab juba mainitud telefoni, sõnumid (nagu öeldud saab helistada ja sõnumeid saata eelseadistatud numbritele) ja sammud. Neid täiendavad kalkulaator, stopper, alarm ning seaded ja põhimõtteliselt ongi kõik. Ehk läbi on aetud liigse tilu – liluta.

Veidi lõbusust muidu lihtsale ja lakoonilisele olekule lisab õnneks kaamera. Selle sensor on 2Mpix ning tehtud pildid, olenevalt muidugi võrdlusbaasist, näevad isegi üllatavalt normaalsed välja. Pilte on võimalik kella ekraanilt vaadata või siis lubatud kontaktidele saata.

Menüüdes liikumine toimub viibates ja toksates, täpselt nagu võib eeldada. Samuti saab ootuspäraselt muuta sihverplaadi disaini.

SOS

Xplora XGO3 kellal on ainult üks nupp. See toimib menüüdes nii-öelda tagasi klahvina. Samuti kustutab üks vajutus ekraani.

Kui seda ühte nuppu aga pikemalt all hoida, käivitub SOS režiim. See tähendab, et kuvatakse küsimus, kas teha SOS kõne ning kui nuppu all hoidmist jätkata, helistab kell lapsevanemale. Lisaks saabub vanema telefonile kella asukoht ning teade, et SOS kõnet alustati. Seega saab laps nimetatud funktsiooni abil väga lihtsa vaevaga enda hädasolekust märku anda.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on Xplora näol tegemist huvitava ja iseenesest vajaliku seadmega. See annab lapsele esmase nutikella kogemuse, lapsevanemale aga pigem meelerahu ning võimlause enda võsukese asukohal pidevalt silm peal hoida. Samuti saab kella abil oma järeltulijaga kiirelt kontakti võtta. Kellaga rääkimine käib nagu superautoga KITT teleseriaalis ja see lastele meeldib.

Hea on veel teada, et kell kasutab andmesidet ainult oma funktsionaalsuse tagamiseks. Laps internetti minna ei saa. Samuti on sõnumiside korraldatud tootja rakenduse abil, seega arvele tegelikult sms-ide eest tasu ei lisandu.

Lisaks tuleb öelda, et kell on optimeeritud töötama Telia Eesti SIM-kaardiga. Kuigi põhimõtteliselt on võimalik see toimima saada muul viisil, siis valdav enamik seadme funktsionaalsust on kasutatav ikkagi ainult koos Telia lastekella paketiga.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi