Telia tõusis brändide edetabelis 5. kohale

#brand. #meeldib
2 min lugemine

Eesti inimestele enim meeldivate brändide edetabelis tegi Telia aastaga korraliku tõusu, kerkides mulluselt 10. positsioonilt sel aastal kõrgele 5. kohale.

Kantar Emori poolt aprillis läbiviidud uuringust selgub, et Eesti inimestele enim meeldivate brändide edetabelit juhivad praktiliselt võrdse tulemusega Google (15,4%) ja Kalev (15,2%). Esikümnesse mahtusid veel Swedbank, Youtube, Telia, Selver, Gmail, Skype, ETV ja SEB. Möödunud aastaga võrreldes on edetabelis ettepoole liikunud Telia, Selver ja SEB.

Spontaanselt nimetatud meeldivaima brändina on viimasel kolmel aastal püsinud Samsung, mille nimetamine sel aastal veidi kasvas (13% läinudaastase 10% asemel). Teiseks on tõusnud spontaanses meeldivuses hüppe teinud Telia (11%; aasta varem 6%), kes eelmisel aastal paiknes 7. kohal.

Telia brändijuht Elo Võrk märkis, et kuigi Telia tuli uue kaubamärgiga välja veidi enam kui aasta eest, on täna tegu eestimaalaste poolt kõrgelt hinnatud brändiga. “Telia bränd esines sel aastal väga võimsalt ning edestas spontaanselt nimetatud brändide edetabelis tulemuselt isegi Elioni ja EMT-d, mis paiknesid 2015. aasta TOP-is vastavalt 3. ja 6. kohal. Meil on väga hea meel, et Eesti inimesed hindavad Teliat sedavõrd kõrgelt ning loomulikult suur aitäh kõigile Telia inimestele, kelle abil me selle saavutanud oleme.”

Eestimaalaste meeldivaimad brändid 2017:

Google 15%
Kalev 15%
Swedbank 13%
Youtube 11%
Telia 10%
Selver 10%
Gmail 9%
Skype 9%
ETV 9%
SEB 8%

Spontaanselt nimetatud meeldivaimad brändid 2017:

Samsung 13%
Telia 11%
Nike 9%
Kalev 8%
Sony 6%
Apple 6%
Elisa 6%
Adidas 5%
Bosch 5%
Selver 5%