Telia töötajad kaardistavad 5. detsembril maailma

#avasta maailma #digitaalne #kaart
2 min lugemine

Telia Eesti töötajad osalevad ülemaailmsel Telia Mapathonil, mille käigus aitavad digitaalselt kaardistada neid maailma piirkondi, mille kohta praegu veel täpsed kaardid puuduvad.

 

5. detsembril aitavad Telia töötajad Mapathoni käigus kaardistada alasid, mis on rohkem haavatavad ning mille kohta vajavad humanitaarabi töötajad täpsemaid ja detailsemaid kaarte, plaanimaks vajadusel abi jagamist ja päästeoperatsioone.

“Mapathon on digitaalne vabatahtlik töö, millel on suur globaalne mõju. Kaarte koostatakse satelliitpiltide alusel siin veebilehel ning selleks on vaja vaid internetiühendust, arvutit ja hiirt. Lisaks on kaardistamine lihtne ning selleks ei pea kellelgi olema eelnevaid teadmisi. Kõik meie tehtud kaardid lähevad hiljem valideerimisele, kindlustamaks, et kõik korrektselt kirja saab,” selgitas Telia Eesti toetustegevuste juht Elo Võrk.

Mapathonist võtavad osa Telia Company grupi töötajad 14 riigist ja 30 linnas. Samas on 5. detsembril võimalik kaardistamisega tegeleda kõigil huvilistel. Selleks tuleb endale luua kasutajakonto OpenStreetMap veebilehel ning alustada kaardistust siin lehel.

5. detsembril tähistatakse üle maailma ÜRO vabatahtlikkuse päeva, mida Telia töötajad tähistavad sel aastal Mapathoniga. Telia töötajad saavad Mapathonil osaleda ettevõtte heategevusliku algatuse Younite raames, mis võimaldab kõigil Telia inimestel aktiivselt panustada digiühiskonna edendamisse. Ettevõte annab omalt poolt igale töötajale selleks 8 tundi tasustatud tööaega kalendriaastas.