Telia pakub kõigile töötajatele psühholoogilise toe võimalust

#Ingrid Viinapuu #Minudoc #psühholoogiline tugi #vaimne tervis
2 min lugemine

Kuna läbipõlemine ja depressioon on viimastel aastatel aina enam levinud põhjuseks inimeste töövõime vähenemisel, hakkab Telia kõigile oma töötajatele pakkuma võimalust saada tasuta vaimse tervise nõustamist.

 

Telia Eesti personalijuhi Ingrid Viinapuu sõnul võiks iga ettevõtte südameasjaks olla lisaks heale töökeskkonnale ka oma töötajate vaimse tervise toetamine. “Ma arvan, et lisaks üha kiirenevale elutempole panevad inimeste vaimse heaolu proovile ka 2020. aasta märksõnad – eneseisolatsioon, sotsiaalne ja füüsiline distants. Kuna meie töötajate meelerahu on hindamatu väärtusega, soovime pakkuda omalt poolt inimestele tuge elus ette tulevate stressirohkemate olukordadega toimetulekuks.”

Telia töötajatel on võimalus saada psühholoogilist tuge Minudoc keskkonna vahendusel, olenemata inimese füüsilisest asukohast.

“Oleme juba kevadest saadik otsinud head võimalust, kuidas kõigile oma inimestele üle Eesti tuge pakkuda. Tänaseks oleme vaimse tervise nõustamise teenuse osas sõlminud koostöölepingu tervisenõustamise platvormiga Minudoc. Tegemist on igati ajakohase teenusega – inimene ei pea seda platvormi kasutades kuhugi kohale minema, vaid nõustajaga luuakse ühendust videosilla vahendusel. Oluline on ka see, et töötajale on garanteeritud täielik anonüümsus,” lausus Viinapuu.

Kuigi Viinapuu sõnul on inimestel kombeks oma muredega ise hakkama saada, siis tegelikult on enda vaimse tervise eest hoolitsemine asjatundjate abil väga mõistlik valik.

“Ma arvan, et on aeg selliseid mõttemustreid muuta. Meie jaoks on oluline, et töötajad märkaksid, kui neil hakkavad n-ö lained üle pea kokku lööma ning nad oleksid valmis siis ka abi küsima ja vastu võtma.”

 

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.