Kolmandat korda toimunud Telia korraldatud CS:GO turniirist võttis osa 485 mängijat, kelle seas oli nii pühapäevamängijaid, professionaalseid e-sportlasi kui ka võistlejaid, kes igapäevaselt harjutavad oma tiimidega jõudmaks kõige kõrgemasse tippu.

 

7. detsembril selgitasime välja kaks finalisti, kes asusid superfinaalis välja selgitama Eesti parimat CS:GO tiimi. Finaal toimus BO5 formaadis ning tiim, kes jõudis finaali läbi ülemise vooru, sai alustada mängimist 1-0 eduseisust.

Esimeseks finalistiks oli Levadia e-Lions, kes ei kaotanud turniiri jooksul mitte ühtegi kaarti, võites teekonnal finaali hõlpsasti kunixxit, Team Clownsi ja viimasena Wortexit 2-0 ülemises voorus, mis andis neile ühekaardilise eelise finaalis.

Levadia e-Lions oli üks kolmest otse finaalturniirile kutse saanud tiimist koos SC e-Spordi ja Evilninega, kes mõlemad langesid finaalturniiril varakult alumisse vooru. Kahjuks ei suutnud kumbki tiim sealt end välja võidelda ehk nende turniir jäi ootamatult lühikeseks.

Teise finalisti Wortexi teekond ei olnud aga üldsegi nii lihtne kui Levadia e-Lionsil. Oma retke finaali pidid nad alustama kvalifikatsiooniturniiri mängides, mille nad suutsid ka võita. Finaalturniiril kohtusid nad kõigi kutse saanud tiimidega, alistades SC e-Spordi ning Evilnine. Kuid finaalis Levadia e-Lionsi vastu olid nad sunnitud tegema kaks vahetust oma tiimi koosseisus, kuna osadele tiimiliikmetele ei sobinud finaalmängude toimumise aeg.

Asenduseks võeti Abyssal ja üks Eesti parimaid mängijaid shokz, kes igapäevaselt mängib rahvusvahelises meeskonnas Team Finest. Kahjuks ei jõudnud Wortex enne finaalmänge koos harjutada uute mängijatega ning seda oli ka näha mängupildis.

Ootamatud muudatused Wortexi mängijate nimekirjas tähendasid seda, et seekordne finaal oli Telia turniiride ajaloos kõige kiiremini läbi saanud matšiga, kestes vaid poolteist tundi. Kui esimeses kaardis suutis Wortex veel Levadia e-Lionsile vastu panna kaotades 16-14, siis teise kaardi võitis Levadia kindlalt 16-1 skooriga.

Levadia e-Lionsid tulid Telia CS:GO turniiri võitjateks, viies koju karika ja 2500 euro suuruse auhinnaraha. Varasemalt on nad 2020. aasta kevadel saavutanud 5.-8. koha ning 2020. aasta talvel toimunud tuniiril oli turniirivõit juba käeulatuses, kuid Domino gaming oli siiski veel parem ning Levadia pidi leppima 2. kohaga

Aitäh kõikidele osalejatele ja vaatajatele. Kohtume juba järgmisel korral!

1. Levadia e-Lions – 2500 eurot
2. Wortex – 1250 eurot
3. Evilnine – 750 eurot
4. UYU – 500 eurot
5.-6. SC e-Sports ja Team Clowns – 400 eurot Telia e-poe krediiti
7.-8 WeAreOne ja Kunixx – 200 eurot Telia e-poe krediiti
7.-8.  WeareONE ja Kunixx – 200 eurot Telia e-poe krediiti

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.