Selgusid esimesed Telia Esports Series CS:GO turniiri finalistid

#CS:GO turniir #e-sport #Inspira #Telia Esports Series #telia tv
3 min lugemine

9. novembril alguse saanud CS:GO kvalifikatsiooniturniiril selgusid esimesed kolm meeskonda, kel on võimalus end proovile panna 5000 eurose auhinnafondiga Telia e-spordi turniiri finaalis.

 

Otse finaali kutse saanud tiimidega ühinevad Team Clowns, WEareONE ja kunixx.

Kvalifikatsiooniturniirile registreerus kokku 64 meeskonda, millest 8 meeskonda lunastasid koha laupäevastesse veerandfinaalidesse. Mängud toimusid parim ühest formaadis ning tiimid loositi vastastikku vastavalt nende FACEITi keskkonnas olevale elo reitingule.

Esimeste voorude mängud olid seetõttu ka küllalt ühepoolsed, kuna omavahel võtsid mõõtu madalama ning kõrgema reitinguga tiimid. Mängupäeva esimeseks matšiks oli aNimaleGG ning Royal Squadi vaheline lahing, mille aNimaleGG võitis ootuspäraselt 16-3.

Üllatusena saab välja tuua Combine engine muljetavaldava soorituse ühe Eesti parima CS:GO meeskonna WORTEXi vastu. Kuigi Combine engine pidi tunnistama WORTEXi paremust, suutsid nad endale siiski välja võidelda 9 raundi.

Päeva viimases matšis läksid vastamisi RuThLeSs ning cathouse. Mäng lõppes cathouse 16-11 võiduga. Kuid olulisem mängutulemusest on see, et esmakordselt Eesti CS:GO turniiril sai näha uut võistluskaarti Ancient, mis on CS:GO mängijates tekitanud vastakaid tundeid.

Laupäeval toimunud veerandfinaalidesse jõudsid Team Clowns, cathouse, aNimaleGG, WEareONE, koerad, WORTEX, Usklikud ja kunixx. Veerandfinaalid toimusid formaadis, kus kolmest kaardist kahe võidul pääseb võitjatiim edasi finaalturniirile.

Veerandfinaalides nägi põnevaid võitlusi

Esimeses veerandfinaalis läksid vastastikku kunixx ja Usklikud. Mängud olid ühepoolsed ning kunixx edenes kindlalt 16-6 ning 16-11 võitudega finaalturniirile. Järgnev veerandfinaal WEareONE ja aNimaleGG vahel oli märksa tasavägisem. Esimese kaardi võitis aNimaleGG kindlalt 16-11, kuid WEareOne ei andnud alla ning järgneva mängu võitsid nad 16-14 skooriga, mis viis mängudeseeria 3. mänguni. Viimane otsustav mäng oli samavõrd tasavägine kui eelnev, minnes lisaajale, kus WEareOne suutis aNimaleGG alistada skooriga 19-16.

Päeva viimaseks veerandfinaalpaariks oli Team Clowns ja Cathouse. Esimese mängu võitis Team Clowns kindlalt 16-11. Teine kaart läks sarnaselt eelneva veerandfinaaliga lisaajale, kuid Team Clowns suutis siiski kindlustada seisuga 19-15 edasipääsu nelja parima hulka ja koha finaalturniirile.

Teisel turniirinädalal mängitakse viimane veerandfinaalmäng ning finalistid selgitavad paremusjärjestuse, mille alusel selgub finaalturniiri tabelipaigutus.

23. novembril algab teine kvalifikatsiooniturniir, mille võitja saab koha finaalturniiril.

Teisipäevased CS:GO turniiri mängud algavad kell 18:00 ning nendele saab kaasa elada Twitchis, laupäevased mängud alguavad kell 10:00 ning mänge saab näha nii Telia Inspira kanalis kui Twitchis.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.