Telia Esports Series CS:GO finaalturniir on täies hoos


30. novembril alguse saanud finaalturniiril osaleb 8 võistkonda ning juba 11. detsembril toimuvas superfinaalis selgub Eesti parim CS:GO meeskond.

 

Kokku kestab finaalturniir kaks nädalat ning sinna pääsesid EVILNINE, Wortex, WEareOne, kunixx, Team Clowns, UYU, SC e-Sports ja Levadia.

Finaalturniiri auhinnafond on 5000 eurot, mis jaguneb järgmiselt:

1. koht: 2500 eurot
2. koht: 1250 eurot
3. koht: 750 eurot
4. koht: 500 eurot
5.-6.  koht : 400 eurot Telia e-poe krediiti
7.-8.  koht : 200 eurot Telia e-poe krediiti

Superfnaal toimub BO5 formaadis, mis tähendab, et finaali võidab meeskond, kes esimesena suudab võita 3 kaarti ning sellega kindlustada 2500€ auhinnaraha.

Eelmise nädala teisipäeval toimunud veerandfinaalides oli esimeseks vastasseisuks Levadia vs kunixx, mille Levadia võitis kindlalt 16-6 ja 16-7. Tiim kunixx langes alumisse vooru, kus veerandfinaalides kaotanud meeskonnad said viimase võimaluse võidelda finaalikoha nimel.

Veerandfinaalides nõrgemaks osutunud tiimid mängisid omavahelised mängud parim ühest formaadis. Esimeses mängus oli parem tiim UYU, kes suutis WEareONE alistada 16-5 skooriga. Järgnevas mängus kohtusid omavahel EVILNINE ja kunixx, mille võitjaks osutus EVILNINE tulemusega 16-10. Kaotanud tiimide jaoks on selleks korraks teekond lõppenud.

Laupäevases esimeses mängus kohtusid Levadia eLions, kes on Eesti üks vähestest aktiivsetest turniiridel osalevatest võistkondadest ning Team Clowns. Ootuspäraselt võitis Levadia eLions selgelt nõrgema vastase 2-0 skooridega 16-9 de_mirages  ja 16-4 de_dust2s.

Nädala suurimaks üllatuseks oli see, kuidas finaalturniirile otsekutse saanud tiimid SC e-Sports ja EVILNINE, kes on ühtlasi ühed turniiri favoriidid, langesid esimesel finaalnädalal alumisse vooru, kus nad ei tohi enam ühtegi eksimust endale lubada ja kõik järgnevad mängud võitma, et turniirilt mitte välja kukkuda.

Neljandal nädalal käis stuudios külas üks Eesti edukamaid CS:GO mängijaid Kevin „HS“ Tarn, kes on juba 2015. aastast alates mänginud professionaalsel tasemel erinevates rahvusvahelistes meeskondades ning ei plaani veel nii pea oma mängijakarjääri lõpetamist.


Ühtlasi on ta HS Robin „Ropz“ Kooli kõrval ainus eestlane, kes on osalenud oma meeskonnaga CS:GO Majoril, mida võib nimetada CS:GO maailmameistrivõistlusteks. Samuti räägiti Eesti e-spordist, kuidas seda oleks võimalik arendada ja andis meie noortele mängijatele näpunäiteid, kuidas nad saaksid oma karjääriga algust teha, kuna e-sport on üks kiiremini arenevaid võistlusalasid maailmas.

Turniiril on võistlustulle jäänud 6 võistkonda, kellest 4 võistlevad alumises voorus ning 2 tiimi ülemises voorus.

Tulge elage kaasa Telia CS:GO turniiri viimasele nädalale, kus selgub Eesti parim CS:GO meeskond. Vaatajatel on võimalus osaleda auhinnaloosis, kus on võimalus võita Telia e-poe krediiti!

Teisipäevased CS:GO turniiri mängud algavad kell 18:00 ning neile saab kaasa elada Twitchis, laupäevased mängud algavad kell 10:00 ning mänge saab näha nii Telia Inspira kanalis kui Twitchis.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.