Tee omale iPhone’i abil koduleht – see on lihtne

#iPhone #koduleht
4 min lugemine

Kui sind pole internetis, siis sind pole peaaegu nagu olemaski. Just nii võiks kõlada mõni kaasaegne vanasõna.

 

Enamusele meist piisab enda eksponeerimiseks internetis sotsiaalmeediast. Aga seal võib meie nägu või hääl miljonite teiste seas ära kaduda. Kui sul on aga oma missioon, visioon, sõnum või lihtsalt soov äri ajada, siis tasub selle jaoks teha endale eraldi veebileht. Kaasajal on veebilehe tegemine muutunud sedavõrd lihtsaks, et lehe loomiseks piisab ka korralikust ja võimekast telefonist. Nagu iPhone seda on. Saadaval on mitmeid mugavaid ja intuitiivseid rakendusi, mis võimaldavad kodulehe kokkuklopsida kasvõi suvilas võrkkiiges lesides. Allpool vaatame mõnda lihtsamat võimalust kodulehe loomiseks nö käigu pealt, ilma süle- või lauaarvuti abita.

 

WordPress

 

Tänu oma võimalustele ning suhtelisele intuitiivsusele on WordPress muutunud kõige populaarsemaks veebilehtede loomise rakenduseks internetis. Mõistagi sobib see sama suurepäraselt juba olemasolevate WordPress veebilehtede ja blogide haldamiseks.

Rakenduse abil saab luua ja hallata veebilehti, postitusi ja kommentaare, üleslaadida meediafaile.

WordPressi saad oma iPhone’i või iPad’i alla tõmmata SIIT.

 

Universe

 

Universe on esimene spetsiaalselt iPhone’i ja iPad’i jaoks loodud rakendus veebilehtede tegemiseks. Tänu sellele ei jää rakendusel puudu võimekusest ja kasutuslihtsusest – veebileht valmib sinu peopesal.

Rakendus pakub sinu turvalist registreerimist ning majutusteenust sinu veebilehele, sinu valitud domeeninime ning meiliaadresse. Rakendusse on integreeritud Shopify ja PayPal, et lihtsustada müügitegevust ning maksevõimalusi. Veebilehe sisu ja meedia jaoks on ruumi piiramatult, rakendus pakub ka lehe külastajate ja külastatavuse analüüsi.

Universe’i saad oma iPhone’i või iPad’i alla tõmmata SIIT.

 

Weebly

 

Weebly on WordPressi kõrval samuti üks populaarsemaid platvorme veebilehtede loomiseks ja haldamiseks. Maailmas on Weebly’l juba üle 30 miljoni aktiivse kasutaja. Lisaks tavalistele veebilehtedele ja blogidele on Weebly üks menukamaid e-poe platvorme.

Weebly hoiab kasutajat mugavalt kursis veebilehe statistikaga ning võimaldab mugavalt hallata juba olemasolevaid Weebly veebilehti. Erinevad tasulised lisavõimalused aitavad paremini hallata e-äritegevust.

Weebly saad oma iPhone’i või iPad’i alla tõmmata SIIT.

 

Simpl Website Builder

 

Nagu nimigi ütleb (simple – lihtne ingl.k) on Simpl’iga veebilehe tegemine lihtne, sellega saab hakkama umbes kümne minuti jooksul. Alustuseks on valida 9 erineva ja kaasaegse kujunduse vahel ning veebilehe loomise igal sammul on abiks lihtne juhend.

Rakendus pakub drag and drop-funktsionaalsust ning kogu veebilehe võib varundada mõnes pilveteenuses. Veebilehe loomisel võib kasutada oma domeeninime. Rakendus toetab seitset erinevat keelt ning selle abil võib avada isegi ka veebipoe.

Simpl Website Builder’i saad oma iPhone’i või iPad’i alla tõmmata SIIT.

 

Jimdo Creator

 

Jimdo Creator ehk lihtsalt Jimdo paistab samuti silma kasutuslihtsuse poolest. Sellel rakendusel on juba üle 10 miljoni kasutaja 46 riigis! Rakenduse kasutajaliides on intuitiivne, moodne ning kasutajasõbralik, toetades samuti drag and drop-funktsionaalsust.

Jimdo pakub nii tasuta, kui tasulist veebilehe majutust. Tasulise versiooni puhul saab kasutada domeeninime omal valikul, tasuta versiooni puhul saab ainult Jimdo alamdomeeni ning veebilehe ülalpidamist finantseeritakse teie veebilehel ilmuvate reklaamidega.

Jimdo saad oma iPhone’i või iPad’i alla tõmmata SIIT.

 

Strikingly

 

Strikingly võimaldab luua vägagi professionaalse välimusega veebilehe ilma igasuguseid algteadmisi omamata. Piisab vaid inglise keele oskusest ning loogilisest mõtlemisest. Hoolimata oma minimalistlikust välimusest on rakendus varustatud ülikülluslike võimalustega.

Lisaks veebilehe loomisele ja haldamisele saab Strikingly hakkama ka veebilehe meilimajanduse ning reaalaajas veebiliikluse jälgimisega täiesti tasuta. Rakendus on võitnud suure populaarsuse just väikeettevõtjate seas tänu äritegevust lihtsustavatele lisavõimalustele.

Strikingly saad oma iPhone’i või iPad’i alla tõmmata SIIT.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."