Samsung Galaxy Watch6 – tugev ja asjalik nutikell

#Samsung Galaxy Watch #Ülevaade
5 min lugemine

Mõni aeg tagasi tõi Samsung müügile uued Galaxy Watch6 seeria nutikellad. Nagu ikka, kohendati uustulnukaid eelmise põlvkonnaga võrreldes natukene siit ja natukene sealt. 

 

Suurem uudis on aga võib-olla hoopis see, et seekord on valikus kaks teineteisest suhteliselt erinevat kella. Täpsemalt siis Samsung Galaxy Watch6 ja Samsung Galaxy Watch6 Classic. Need on eristuvad nii välimuselt, kui ka kasutusloogika poolest.

Seetõttu vaatamegi mõlemat seadet eraldi ning antud artiklis tutvume mudeliga Galaxy Watch6 kellaga. Galaxy Watch6 Classic-u ülevaadet aga saab lugeda siit. 

 

Disain

Väljanägemise poolest on uus tulija pigem viisakas, kuigi balansseerib klassikalise käe- ja spordikella piirimail (Classic versioon on rohkem „päris“ kella moodi).

Väiksem 40mm mudel on mõnusalt kompaktne ning sobib hästi neile, kes ei soovi oma käele väga suurt kella. Samuti võiks naisterahvad seda varianti eelistada, sest suurema versiooni puhul jääb silma suhteliselt imposantne olek. Seda seetõttu, et kell on võrdlemisi paks ning tervelt 44mm ekraaniga. Samas meesterahva käe peal tundub suurus siiski enam-vähem normaalne. Kuigi esialgu harjumatu. 

Loomulikult pakutakse ka erinevaid rihmu ja valida saab tegelikult ka korpuse värvi. See võib olla kas tumehall (40mm ja 44mm), hall (44 mm) või beežikas (40mm). Komplektis kohe kaasas olev rihm on valmistatud silikoonist ning sellele pole midagi ette heita. See on pealt siidine ning kergesti puhastatav. Lisaks on uued rihmad nüüd senisest lihtsamini vahetatavad. Selleks on neil lausa eraldi nupuke. Samas sobivad ka standardsed kellarihmad. 

Samsungitele omaselt on kella disain ümmargune. Klaasi ümbritsev korpuse osa aga on pigem õhuke, mis aitab kaasa õhulisema mulje loomisele. Kuid samas on kõige kõrgem koht klaas ise. Seega täiendavat kaitset klaasile korpuse poolt ei ole. Õnneks aga on tegemist safiirklaasiga, mis on kriimustustele väga vastupidav. 

Tootja viimase aja mudelitel on füüsilisi nuppe olnud kaks ja nii on see ka Watch6 puhul. Vaikimisi viib üks neist avaekraanile ning teine aga menüüdes ühe sammu tagasi. Samas aga on nuppe võimalik eraldi programmeerida ning seejuures valida ka seda, mida teeb nupu topelt vajutus või all hoidmine. Loomulikult on nupud abiks ka spordirežiimis toimetamisel.

Kõige suurem erisus Classic mudeliga võrreldes on aga see, et antud seadmel puudub ekraani ümbritsev ketas, mille abil menüüdes kiirelt liikuda. Väga paljudele inimestele see füüsiline ketas meeldib, kuid samas muudab see kella suuremaks.

Tegelikult saab Watch6 puhul ketta küll, aga virtuaalse. Täpsemalt öeldes on ekraani ümber puutetundlik ala, millel sõrme libistades saab menüüdes liikuda. Eks see sõltub inimesest, aga võrreldes füüsilise versiooniga jääb virtuaalse kasutamine siiski keerukamaks.

Nimelt on puutetundlikul variandil see häda, et sõrm kipub ekraani ette jääma. Samuti puudub konkreetne tunnetus ja tagasiside ning seetõttu on menüüdes liikumine ebatäpne. Kuid kella saab kasutada ka niisama viibates ja ekraanil libistades ning tõenäoliselt tekib aja jooksul ka teatud vilumus.

Ekraan ise on aga väga detailse pildiga ja väga ere. Nii on see pea igas olukorras loetav ja tänu automaatsele heleduse reguleerimisele kohandub valgustugevus ise. 

 

Kasutamine 

Kõigil uuematel Samsungi kelladel on tarkvarana kasutusel Android. See on vägagi hea ja mugav operatsioonisüsteem. Kõik põhimenüüd on lihtsad ja arusaadavad ja vajalikud rakendused kiirelt leitavad. Loogika on üles ehitatud nii, et menüüsse minnes kuvatakse kasutajale palju pisikesi ikoone ning nendest tuleb leida soovitav. Virtuaalse „kettaga“ või libistades saab nende vahel kiirelt navigeerida. Avalehel olles aga toimib viibete loogika. Paremalt avanevad kiirvalikud, vasakult teavitused ja ülevalt kiirseaded. 

Nagu nutikelladel tavaks, saab kellaga kõnesid vastu võtta, lugeda teavitusi jne. LTE versiooni puhul saab peale vastava teenuse tellimist seda kõike teha ka siis, kui telefon ei ole käepärast. 

Suures pildis peaks aga telefon käepärast olema, sest seal oleva rakenduse kaudu saab teha erinevaid seadistusi, alla laadida täiendavaid sihverplaate jne. Samuti vaadata kokkuvõtteid sportimisest, täpseid unegraafikuid jne.  

 

Sport ja tervis 

Kuigi Samsung otseselt spordikellasid ei tee, on nende nutikelladel väga palju tervise, keha jälgimise ja spordiga seotud funktsioone. Nii saab ka Watch6-ga mõõta pulssi ja samme, aga ka vere hapnikusisaldust. Samuti jälgida oma und. Nii saab hommikul teada, kas öösel esines ka norskamist ja ka seda, mis vahemikus oli kasutaja kehatemperatuur. 

Uhkematest oskustest saab mõõta ka keha koostist ja vererõhku. Samuti EKG-d. Kuigi mõõtmisel kuvatakse hoiatust, et meditsiiniliselt täpse tulemusega tegemist ei ole, tundub tulemus siiski usutav ehk tõele üsna lähedal olev. 

Spordi vaatest aga on kellas väga palju erinevaid valikuid treeningute jälgimiseks. Seda  alates jalutamisest kuni ujumiseni. Kasutajal on võimalus valida, mida treeningu kestel ekraanil kuvatakse. Hiljem on aga võimalik kellast või telefonist näha treeningute kokkuvõtteid ja statistikat. Väga abiks on ka meeldetuletused koos juhistega olukordadeks, kui seadme omanik on liiga pikaks ajaks istuma jäänud. 

  

Kokkuvõtte 

Kokkuvõttes on Watch6 täitsa asjalik nutikell. See on ehk küll sportlikuma suunitlusega korpusega, kuid tugev ja viisakas. See omab paljusid funktsioone ja seda on lihtne kasutada. Aku vastupidavus on samuti paranenud ja tavakasutajal peab kell laadimata vastu ca 2 päeva. 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi