Ülevaade: mida pakub uus Samsung Galaxy Watch6 Classic nutikell

#nutikell #Samsung Galaxy Watch6 Classic
6 min lugemine

Uus Samsung Galaxy Watch6 Classic nutikell on saanud eelmisest põlvkonnast mitmes mõttes parem ning paljud fännide rõõmuks on tagasi ka ekraani ümbritsev ja keeratav ketas.  

  

Korpus ja välisilme 

Hea meel on nentida, et Samsung on endiselt truu ümmargusele disainile ning välimuse poolest on Galaxy Watch6 klassikalise ehk „päris“ kella ilmega. Eriti kui valida seieritega sihverplaat, on kaugelt vaadates tegemist mõnusalt loomuliku muljega. 

Seda rõhutavad veel paar füüsilist nuppu ja kuna korpuse valmistamisel on kasutusel päris metall (mis on osaliselt matistatud) ja ka rihm on nahast (küll kunstlikust), siis kokkuvõttes mõjub tervik kvaliteetselt. 

Olgugi, et kella suurem versioon on oma 47mm ekraanidiagonaaliga võrdlemisi pirakas ja lisaks ka suhteliselt paks, siis õnneks kandes see enam niivõrd massiivne ei tundu ja võib öelda, et vähemalt meesterahva käe jaoks on suurus isegi täitsa paras.  

Olgu veel öeldud, et kuigi testimises oli Galaxy Watch6 Classic 47mm versioon, on saadaval ka selle väiksem 43mm variant. Muidugi ka erinevad värvitoonid ja rihmavalikud ning LTE ja mitte LTE versioonid. Rihmad, muide, on nüüd eriti kiirelt ja kergelt vahetatavad. 

Ekraan 

Galaxy Watch6-e ekraan on niisiis ümmargune ja pildi poolest päris hea. See on piisavalt ere ja terav ning seega hästi loetav ja detailne. Kuna ekraani alla on paigutatud valgussensor, reguleerub pildi heledus automaatselt ja see on loetav igas olukorras.

Puudetele reageerib kell aga täpselt ja kiirelt, ehk valesid valikuid pigem ette ei tule. Lisaks ei esine ka vastikult häirivaid mõttepause. Oluline on veel ära märkida, et kasutusel on safiirklaas, mis on väga kvaliteetne ning peab vastu kriimudele. 

Nagu Samsungi kelladel ikka, on olemas ka kiirelt valitav ujumisrežiim, mis sisse lülitamisel deaktiveerib ekraani puutetundlikkuse. Ehk ujuma minnes menüüdes tahtmatuid valikuid ei tehta. Lisaks saab kiirmenüüst sisse lülitada veel lennurežiimi, akusäästja, erinevaid ühendusi jne. 

Kui ekraanist veel rääkida, siis nutikellale omaselt saab sihverplaadi kujundust igal ajahetkel muuta ja koos sellega uuendada ka kella välimust. Nagu ikka on vaikimisi valikus mitmeid eri variante ja soovi korral saab neid veel lugematul arvul alla laadida. 

Põhilise uudisena on aga tagasi ekraani ümber asuv ja Samsungile omane keeratav ketas, mille abil saab menüüdes kiirelt liikuda. Kuigi tootja otsustas vahepealsetel mudelitel sellest loobuda, on nad nüüd heas mõttes mõistuse pähe võtnud ja ühe kõige omanäolisema lahenduse juurde naasnud.  

Seega saab nüüd taas paljud valikud tehtud kiiremini ja mugavamalt, kui pelgalt ekraani kasutades või vahepealsete mudelite virtuaalset ketast keerutades. Rõõm on tõdeda, et ketas liigub endiselt mõnusalt konkreetselt ning annab ka kerge värinaga tagasisidet, kui jõutud on ühe või teise menüü lõppu. 

 

Aku ja laadimine 

Galaxy Watch6 Classic on suur kell ja selle sees on ka suur aku. Tootja ütleb, et see kestab ca 40 tundi ja kindlasti on see ka saavutatav. Kõik sõltub sellest kuidas kella kasutada.

Kui näiteks aktiveerida alati sees ekraan, tühjeneb aku kiiremini. Samuti nõuab palju energiat GPS-i kasutamine treeningutel. Üldiselt võiks aga öelda, et aku kestvus on selline keskmine.
Päris igal õhtul kella laadima ei pea, kuid paari päeva möödudes kindlasti. Muidugi saab vajadusel kasutada näiteks energiasäästurežiimi. Kui on näha, et järgmist laadimisvõimalust tuleb veel oodata, on see suureks abiks.

Tegelikult saab ka kogu nutimajanduse täielikult välja lülitada ja seeläbi aku kestvust olulisel määral pikendada, kuid nii kaob nutikella omamise mõte.  

Laadimine aga toimub juhtmevabalt ja selleks on karbis kaasas vastav USB-C otsaga laadija. Samas saab kasutada ka paljusid muid tavapäraseid juhtmevabu laadijaid, või siis hoopis Samsungi nutitelefoni, mis oskab teisi seadmeid juhtmevabalt laadida.. 

 

Kasutamine 

Tänapäeva nutikellad oskavad lisaks telefoni saabunud teadete edastamisele veel palju muud ning erandiks ei ole siin ka Galaxy Watch6. Seade mõõdab loomulikult pulssi ja loeb samme. 

Aga võimalik on ka analüüsida oma und ja mõõta keha koostist. Umbes nii nagu teevad nutikaalud. Samuti saab mõõta vererõhku, kuid selleks on vaja kell eelnevalt tavalise vererõhumõõtjaga kalibreerida. 

Huvitavamatest omadustest võiks esile tuua veel EKG ehk südame rütmi jälgimise. See ei toimu küll automaatselt, vaid protsess tuleb eraldi käivitada, aga see siiski töötab.

Samuti oskab kell mõõta kehatemperatuuri. Seda küll selle nüansiga, et seda tehakse magamise ajal. Seega ei saa igal ajahetkel vaadata, ega juhtumisi palavikku pole tulnud, vaid hommikul une andmeid analüüsides saab infot ka kehatemperatuuri kohta.  

Veel on eraldi olemas spordirežiim, mida erinevatel treeningutel kasutada. Esiteks aktiveerub see automaatselt, kui kella omanik ennast veidi aktiivsemalt liigutama hakkab, teiseks saab valida ka käsitsi käivituse ja sealjuures seadmele öelda, et nüüd läheb spordi tegemiseks. 

Selleks tuleb ekraanilt valida vastav tegevus ja seejärel pihta hakata. Mingil määral saab treeningu kestel ekraanil kuvatavat infot ka ise valida ning seada ka püütavaid eesmärke.

Sportides jälgib kell kasutajat ning annab treeningu edenemisest ülevaate. Samuti kuvatakse meeldetuletused puhkamiseks ja nagu ikka, saab hiljem tulemusi ning kokkuvõtteid vaadata. Valikus on palju erinevaid treeninguid ning kui mitte proffidele, siis harrastusportlastele on tegemist igati väärt abimehega. Hiljem saab salvestatud andmetest vaadata veel erinevat täiendavat infot. 

Muude rakendustega on aga nii, et juba karbist võttes on neid seal õige mitu tükki olemas. Samas saab neid ka ise juurde lisada. Seega saab vajadusel installeerida erinevaid programme alates brauserist kuni kalkulaatorini. Veel saab kella sisemisse mällu näiteks muusikat salvestada ja seda siis Bluetooth kõrvaklappidest kuulata või kasutada hoopis Spotifyd. 

Viimase kasutamiseks on küll vaja internetiühendust ja seetõttu võiks olla eelistatud LTE ehk eSIM versioon. Selle olemasolul saab kella kasutada helistamiseks ja sõnumite saatmiseks ka siis, kui mobiiltelefoni läheduses ei ole. Samuti on tänu eSIM-ile kogu aeg olemas võrguühendus, ehk pidevalt on saadaval täisfunktsionaalsus.  

 

Kokkuvõtteks 

Kokkuvõttes on Galaxy Watch6 Classic stiilne nutikell, mis näeb tänu klassikalisele disainile ja kasutatud materjalidele hea välja ning seda on ka lihtne kasutada. Hea ja loogiline tarkvara ja menüüdes liikumist hõlbustav ketas näitavad, et Samsung oskab nutikella teha küll. 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi