Saage tuttavaks – uus digiboks Arris VIP5305

#arris #digiboks #telia tv #tv
4 min lugemine

Tere! Mina olen Telia TV teenuse jaoks sobiv uus digiboks. Värvilt olen jäänud ikka mustaks, kuid mõõtmetelt olen veidi juurde võtnud. Endine peaaegu ruut on muutnud ringiks ning veidi olen kasvanud ka kõrgusesse. Ikka selleks, et kõik see uus ja parem minu sisse ära mahuks.

 

Ka indikaator-tuluke on kolinud uude kohta – pealt ette ja on nüüd kasutajale paremini jälgitav. Tulukese tähendused ei ole muutunud. Punane tähendab seda, et olen puhkamas ning roheline annab teada, et olen usinalt tööl.

Tagapaneel ehk ühenduste maailm tundub esmapilgul sama, kui mu vanemal vennal VIP1113 on. Kuid ka siin on üks suur ja oluline erinevus. Nüüd on minu 3,5 mm heliväljundil kaks funktsiooni – kasutades 3,5 mm helikaablit, väljastan ma stereoheli. Kuid kui ühendada samasse pessa mini – Toslink helikaabel, suudan ma väljastada digitaalset heli nii kodukinosse kui ka ressiiverisse.

Minu mudelinumber annab teada, et esindan Arrise digibokside viiendat põlvkonda ja järelikult kuulub minu vanem vend siis esimese põlvkonda.

Telerite tootjad on oma tehnoloogiaga telejaamade arengust kaks sammu eespool. Ehk siis maakeeli, kui telejaamad on alles alustanud HD telepildi edastamist, siis telerid on paar aastat valdavalt UHD võimekusega, ehk suudavad kuvada neli korda detailsemat pilti kui telejaamad. Ja siin tulen appi mina.

Olen töökas vahelüli telejaama ja teleri vahel.

Võtan vastu telejaama SD ja HD vormingus telepildi ning suudan selle ülesse skaleerida UHD pildiks. Nii jõuab tänu minule teleri ekraanile korraliku kvaliteediga üliterav telepilt.

Kellele meeldivad tehnilised lühendid, siis neile teadmiseks, et toetan nii H.264 (AVC) kui ka H.265 (HEVC) vormingut ning saan aru ka HDR10 metadatast. Siinkohal kutsun üles kõiki sisutootjaid, et minu võimekuse vääriline sisu ükskord ka minuni ja Telia TV kasutajateni jõuaks.

 

Suurema kesta sisse mahub ühtteist veel

 

Nii on minu mälumaht kasvanud neli korda ja ulatub nüüd 2 GB. Ja ka protsessor on vunki juurde saanud ning nüüd saab hakkama kuni 14700 DMIPS-ga. Ehk siis vanema vennaga võrreldes on võimu juures lausa kümme korda rohkem. Aitab küll enda kiitmisest, sest pean tutvustama veel ka oma parimat abimeest – uut Telia pulti S6.

 

Uus Telia pulti S6

 

Uue puldi välised mõõtmed on jäänud samaks, mis tähendab, et pult istub mugavalt käes ning kõik nupud on mõnusalt näppude ulatuses. Alles on ka kõik numbrinupud, et oleks võimalik vahetada kanaleid numbrite abil. Lisandunud on kaks uut nuppu – Otsing ja Kodu. Otsingu nupu abil on võimalik otsida sadade filmide ja seriaali osade hulgast, kasutades märksõnana kas filmi, režissööri või näitleja nime. Ja tulemused saab ekraanile juba kolme esimese tähemärgi sisestamisel. Kodu nupul veel sisu ei ole, kuid püsi lainel ja saa osa kõigest uuest.

Mind juhib pult nüüd Bluetooth raadioside abil. Kasutades selleks Bluetooth LE ehk väikese voolutarbega ühendust, mis tagab kahe CR2032 patarei abil veelgi pikema puldi kasutusaja. Lisaks suudame teineteist ise ruumis üles leida ja omavahel automaatselt paarituda – selleks ei pea enamustel juhtudel enam inimese abi kasutama.

Pult S6 on iseõppiv, kui soovid telerit sisse/välja lülitada või teleri heli reguleerida S6 puldiga, saad puldi õpetada otse digiboksi Seadete alt. Kui digiboks ja teler on omavahel ühendatud HDMI kaabli abil, siis on paari sekundiga puldile selge, mis tootja teleriga on tegemist.. Ja see ei ole veel kõik – kui ühendada omavahel digiboks, kodukino ja teler HDMI kaablite abil, just selles järjekorras – siis on pult võimeline selgeks õppima teleri sisse ja välja lülitamise ja … kodukino heli juhtimise. Naudi kvaliteetset telepilti koos korraliku heliga!

Ja mis kõige tähtsam – vaatamata täiustustele, mida olen juurde saanud ja omandanud, ei ole minu hind muutunud. Jätkuvalt saab mind üürile võtta hinnaga 1.99 kuu.

Sinu digiboks
Arris VIP5305

 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»