Ole valmis! Äpp, mis võib su elu päästa

#kasulikud rakendused
2 min lugemine

“Ole valmis!” äpp võib su elu päästa, muidugi juhul, kui aku pole tühjaks saanud või telefon kuhugi kraavi kukkunud. Kuid tegutsedes rakenduse juhiste järgi ja varustades kodu kuni nädalaseks hakkamasaamiseks, kui läinud on elekter, suletud poed ja sularahaautomaadid, on ellujäämiskomplektis olemas ka laetud akupank. Rakendus on kasutatav ilma netiühenduseta.

 

Naiskodukaitse loodud mobiilirakenduses on infot pea igaks hädaolukorraks. Arvestades info hulka, tuleb kasuks otsing, kust saab kiirelt leida vajamineva. Kui mõtlema hakata, siis äärmuslikke olukordi on palju ja katse need kõik ühte äppi koondada on julge.

 

 

Tulemuseks pole aga tavaline teabest ülekuhjatud rakendus, kust midagi üles ei leia. Juba avalehel saab valida esmaabijuhiste, tule- ja veeohutuse, loodusõnnetuste, elutähtsate teenuste katkemise ja metsas ellujäämise vahel.

Kiirelt leiab vajaminevad kontaktid alates hädaabinumbrist, mis kriisiolukorras meelest võib minna kuni mürgistusinfoni. Kõige interaktiivsem on osa, kuhu saab üles märkida enda varud, millega nädal üle elada. “Ole valmis!” annab varude nimekirjale tagasisidet, kutsudes üles seda täiendama, et südamerahus vastu minna võimalikule kriisiolukorrale.

 

 

Minu jaoks kõige põnevam oli ellujäämine metsas: kuidas teha prügikotist ja samblast magamiskott, ehitada varjualune, süüdata lõke jms. Sedalaadi teadmisi võib vaja minna mitte üksnes kriisiolukorras. Näiteks sain teada, et keetes vett umbes 20 minutit, peaks see olema joogikõlblik.

“Ole valmis!” rakendus on, nagu hea äpp ikka, pidevas muutumises. Kui sul on ettepanekuid, kuidas seda veel paremaks teha, siis Naiskodukaitse ootab ideid aadressile olevalmis@naiskodukaitse.ee.

Rakenduse sisu on kokku pannud Naiskodukaitse vabatahtlikud koostöös ekspertidega Päästeametist, Politsei- ja Piirivalveametist, Riigikantselei elanikkonnakaitse rakkerühmast, CERT-EE-st, Elektrilevist, Naabrivalvest ja mujalt. Osa materjalidest on koostanud ka Naiskodukaitse enda väljaõppinud eksperdid.

Sel suvel on plaanis lasta välja äpi vene- ja ingliskeelne tõlge. Uuendused teeb rakendus automaatselt, mis tähendab, et ise ei pea neid otsima.

Ellujäämisäpi leiab nii Androidile kui ka Apple’i seadmetele.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.