Neli olulist sammu enne vana telefoni taaskasutusse või utiliseerimisse suunamist

#taaskasutus #Tanel Peep #Telia Online Abi #Turvalisus
2 min lugemine

Uue telefoni soetamisel tekib ühtlasi küsimus, mida teha vana seadmega. Kuna üha enam inimesi soovib suunata oma vana seadme uuele ringile ehk taaskasutusse, on vana telefoniga oluline läbi teha mõned olulised toimingud.

 

Telia tehnilise teeninduse juhi Tanel Peebu sõnul on meie poolt kasutatavad nutiseadmed täis isiklikku informatsiooni, alustades fotodest ja videotest ning lõpetades kontaktide ja personaalse suhtlusega.

Samuti oleme oma telefonid sidunud erinevate kontode ja juurdepääsudega, mille sattumist võõra inimese kätesse ei soovi keegi.

„Seetõttu on väga oluline, et enne vana seadme suunamist näiteks taaskasutusse oleks tehtud vajalikud sammud, millega kaitsed oma isiklikke andmeid ja muudad samas telefoni kasutuskõlblikuks ka uuele omanikule,“ lausus Peep.

Kopeeri vajalikud andmed

Kui oled uue seadme kätte saanud, kopeeri vanast seadmest oma andmed, failid, kontaktid ja vajaminevad äpid uude seadmesse. Selleks on eri tootjatel ka spetsiaalsed rakendused ja pilvekeskkonnad olemas. Samuti saab andmete kopeerimisel abi Telia esindustes.

Eemalda kontod ja deaktiveeri telefoni kasutamist piiravad funktsioonid

Selleks, et taaskasutusse minev telefon ka uue omaniku käes tööle hakkaks, on vaja seadmest eemaldada eelmise omanikuga seotud kontod ja mõned varasemalt tööle pandud funktsioonid. Apple telefoni puhul deaktiveeri kindlasti Find my iPhone funktsioon. Android telefoni puhul veendu, et oled oma Google konto telefonist eemaldanud, et seade poleks sinu parooliga lukustatud.

Eemalda seadmest erinevad kaardid

Kui eelnevad toimingud on tehtud, on aeg telefonist eemaldada SIM-kaart ning vajadusel ka microSD mälukaart.

Taasta telefonis tehase seaded

Selleks, et su telefoni ei jääks sinuga seotud andmeid ja infot, on soovitatav teha seadmele täielik tehase seadete taastamine. See samm kustutab telefonist kõik andmed ja taastab telefoni sisu sellisel kujul nagu see oli soetades.

Kasulikke näpunäiteid telefoni seadistamise kohta leiab Telia Online Abi veebikeskkonnast, kus on lahti selgitatud nii andmete varundamine, tehase seadete taastamine, Find my iPhone funktsiooni deaktiveerimine kui palju muud.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.