Milline telefon soetada lapsele koolialguse puhul?

#koolialgus #telefon
4 min lugemine

Kuna kooliaasta algus tähendab paljudele peredele ka uue telefoni soetamist koolilastele, toome välja mõned mudelid, mis oma hinna ja omaduste poolest võiks noortele kasutajatele sobida.  

 

Uus kooliaasta on käes ja igapäevane sigin ja sagin naasnud. Vanemate klasside õpilastele võib see olla vaid tavapärase rutiini ja varajase ärkamise taastulemiseks, kuid päris esimesse klassi minejatele algab täiesti uus eluetapp.

Igal juhul tähendab see ka paljude kooliks vajalike asjade ostmist. Lisaks tavapärastele vihikutele ning pliiatsitele tuleb aga sageli kooli algusega seonduvalt soetada ka mobiiltelefon. Seega seisab väga paljudel lapsevanematel lähinädalatel ees ülesanne leida parim kompromiss lapse soovide ja enda võimaluste vahel ning uus tehnikavidin ära osta. 

Kuna erinevaid telefone on müügil palju, toome välja mõned mudelid, mis võiksid otsingut lihtsustada.  

 

Soodne valik 

Õnneks on tänasel päeval ka väga soodsad telefonid võrdlemisi asjalikud ning saavad kõige vajalikuga hakkama. Üheks selliseks on Samsung Galaxy A14, mis hoolimata madalast hinnast omab kolme põhikaamerat, suurt 6,6 tollist ekraani, sõrmejäljelugejat ning suurt 5 000 mAh mahutavat akut. Lisaks näeb see välja peaaegu samasugune nagu Samsungi tipptelefonid. 

Teine seade, mida piiratud eelarve puhul tasuks kaaluda, on Xiaomi Redmi Note 12. Seegi mudel omab soodsa hinna kiuste juba võrdlemisi häid tehnilisi andmeid. 4GB põhimälu, 128GB salvestusruum ning Snapdragon 685 protsessor tagavad sujuva kasutamise. 6,67 tolline ekraan on aga juba AMOLED tehnoloogial ja 120Hz värskendussagedusega. Põhikaameraid on ka Xiaomil 3 ning aku mahutab 5 000 mAh. 

Kolmas variant on vaadata hoopis kasutatud aparaatide poole. Nii säästab rahas ning samas on tegemist ka keskkonnateadliku valikuga. Näiteks on Telial pakkuda vägagi mõistlik iPhone 8 64 GB. Tänu Apple konservatiivsele lähenemisele disaini osas, on see väliselt väga sarnane palju uuema SE mudeliga ning ei paista vana välja. Samas on iPhone 8 juba vee- ja tolmukindel ning paljude muude telefonidega võrreldes mõnusalt väike, mis tähendab, et seda on mugav kasutada ka lapsel.      

 

Pisut kallim 

Veidi kallimaid seadmeid vaadates võiks kindlasti kaaluda sellist telefoni nagu Samsung Galaxy A34. Nimetatud mudelil on kvaliteetne 6,6 tolline AMOLED 120 Hz ekraan, 6 GB põhimälu ja 128GB salvestusruum. Kvaliteetne on ka kaamerakomplekt, mis omab kolme objektiivi ning pildistabilisaatorit. Kaheksa tuumaga protsessor aga võimaldab sujuvat mängimist ning muidu kiiret kasutajakogemust. Lisaks on seade niiskuskindel ning ekraani kaitseb Corning Gorilla Glass 5. Aku mahutab 5 000 mAh. 

Kuna noorte kasutajate puhul ei saa Applest kuidagi rääkimata jätta, võiks esile tuua ka iPhone 11 GB mudelit. Nüüdseks juba päris mõistliku hinnaga veekindel telefon omab A13 bioonilist protsessorit, TrueDepth eesmist ning kahe objektiiviga tagumist kaamerat. Apple-le omaselt on seadme ehituses kasutatud väga häid materjale ning kuna ettevõtte toodab nii riist- kui tarkvara on tagatud ka väga sujuv kasutuskogemus. Lisaks kaasnevad telefoniga kõrgelt hinnatud Apple ökosüsteemi hüved. 

 

Kõrgem klass 

Neile kasutajatele, kes soovivad minna kindla peale ja soetada parima seadme, võiks aga soovitada Android tarkvara kasutatavate telefonide hulgast, Samsung Galaxy S23 128GB. See käesoleva aasta lipulaev on kiire, kaunis ning pakub kõike, mida ühelt tippseadmelt oodata võiks. Seega saavad tehtud pildid, filmitud videod ning mängitud mängud. Selleks on S23-l 50 Mpix + 12 Mpix + 10 Mpix tagumised kaamerad, millel on 3-kordne optiline Space Zoom, Snapdragon 8 Gen 2 kaheksatuumaline protsessor ning tervelt 8 GB põhimälu.  Korpuse osas on kasutusel uusim Gorilla klaas ning tugev alumiinium. 

Kes aga soovivad Apple-t, need peaks vaatama hetke uusima iPhone 14 Pro 128 GB poole. Nagu nimigi ütleb, on tegemist Pro versiooniga, ehk Apple kõige-kõigemaga. Seega saab kasutaja 6,1 tollise Super Retina XDR OLED ProMotion ekraani, millel on adaptiivne värskendussagedus, alati sees funktsionaalsus ja servadeni disain. Lisaks veel uuenduslik ja väga lahe eesmist kaamerat ümbritsev Dynamic Island. Kaamerate osakond aga pakub senisest 65% suuremat sensorit, 77 mm objektiivi ja 3x kordset optilist zoom-i. Puudu ei ole ka jõudlusest, mille tagab A16 protsessor. Vastupidavuse eest hoolitsevad aga Creamig Shield kate ning alumiiniumist detailid. 


Või võta hoopis kell
 

Väiksematele kasutajatele on telefoni kõrval veel üheks võimaluseks aga hoopis Telia lastekell Xplora XGO3. See võib olla telefoni täienduseks või siis esimeseks seadmeks, millega lapsevanem saab oma mudilasega sidet pidada ning vajadusel ka tema asukohta jälgida. Samuti on kella puhul väiksem oht seadme lõhkumiseks või kadumiseks. Täpsemalt saab lastekella kohta lugeda siit.