Kuidas telefoni koroonaviiruse eest hoida?

#koroonaviirus #nutitelefon #puhastamine
2 min lugemine

Tõenäoliselt on tänaseks kõik selle loo lugejad õppinud käsi pesema. Ning aru saanud selle lihtsa protseduuri tähtsusest. Epideemia tõhusaks tõrjumiseks peab lisaks kätele aga puhastama ka teisi pindu, millega me käed igapäevaselt kokku puutuvad. Üks sellistest asjadest on telefon, mis on meie loodetavasti puhaste näppude vahel vahelduva eduga hommikust õhtuni.

 

Kuigi käsi peseme me mitmeid kordi päevas, siis tervishoiuasjatundjad soovitavadki epideemia leviku ajal puhastada ka telefoni vähemalt korra päevas.

Telefon nagu ka su arvuti klaviatuur on suurepärane taimelava erinevate bakterite jaoks.

Telefoni kohta pole sobivat võrdlust tehtud, kuid arvuti klaviatuuril näiteks leidub baktereid rohkem kui tualetis oleval prill-laual.

Niisiis varu endale igal hommikul või õhtul veidi aega, et lisaks kätele ka telefon ära puhastada. Kõige parem on telefon puhastamise ajaks ümbrisest välja võtta, sest ümbrise servade vahele koguneb igasugust sodi sh ka baktereid. Lisaks soovitatakse telefon puhastamise ajaks hoopis välja lülitada, kuid ettevaatliku puhastusprotsessi puhul pole see kohustuslik. Küll aga tuleks eemaldada igasugused juhtmega asjad nagu laadijad ja kõrvaklapid.

 

Kuidas puhastada?

 

Puhastamiseks ära kunagi kanna puhastusvahendit otse telefoni pinnale, vaid niisuta pehmet lappi. Näiteks mikrokiust valmistatut. Puhastusvahendina tuleks ideaalis kasutada 70% alkoholilahust. Üldiselt sobib lahus, mis on tehtud arvutiekraanide puhastamiseks, kuid mitte mingil juhul ei tohi kasutada aknapuhastusvahendit või abrasiivset nõudepesuvahendit. Samuti ei tasu isegi veekindlat telefoni pesta kraani all sooja vee ja seebiga nagu käsi. Telefonikaamera objektiivi jaoks piisab puhastamiseks kuivast, puhtast ja pehmest riidelapist. Enne telefoni ümbrisesse paigaldamist võiks lasta sellel veidi taheneda.

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."