Kuidas oma ’säutse’ säilitada?

#sotsiaalmeedia #Twitter
1 min lugemine

Twitteriga on lood peale seda, kui Elon Musk sellele käpa peale pani, üsna segased. Inimesi vallandatakse, võetakse tagasi jms. Juttu on olnud isegi Twitteri sulgemisest.

 

Äkki oleks nutikas vähemalt oma tweet’id selles segaduses ajaloo jaoks säilitada? Arvestades Elon Muski keevalisust võib see olla vaid päeva-paari küsimus, kui firma oma uksed sulgeb. Õnneks pakub Twitter sulle võimalust oma infot varundada ehkki samas ta ka hoiatab, et see ei toimu välgukiirusel nagu tweetimine ise. Selleks tuleb sul esmalt avada oma konto (Your Account) ja sealt valida Download an Archive or Your Data. Läbi mõningate turvaväravate läbimist saad sa tellida oma andmed zip-failina, vajutades nuppu Request Archive. Antud arhiiv peaks sisaldama kogu sinu infot Twitteris alates sinu kontoandmetest kuni reklaamiinfoni. Peale tellimuse tegemist pead aga olema kannatlik, alles rakenduse sisene teavitus annab sulle teada, millal arhiiv on allalaadimiseks valmis.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."