Kuidas oma Mac’i Netflixi rakendus saada?

#amazon prime #Disney+ #macos #netflix #Rakendused
2 min lugemine

Digitark inimene teab, et tegelikult pole Netflixi rakendust macOS-i jaoks olemas. Küll aga on võimalus saada endale arvutisse midagi väga Netflixi rakenduse sarnast. Ja mitte ainult Netflixi, vaid ka Amazon Prime Video või Disney+ jaoks. 

 

Selleks, et oma macOS-iga arvutis luua illusioon Netflixi vms rakendusest, pole vaja palju vaeva näha. Esimese asjana tuleb oma arvuti kindlasti uuendada macOS Sonoma peale. Tegelikult peaksid seda ju nii ehk teisiti tegema, eks?

Seejärel ava Safaris soovitav veebisait, olgu selleks siis Netflix, Disney+ või Amazon Prime Video. Nüüd logi sinna oma kasutajaga sisse. Kui peale sisselogimist laseb Netflix valida, et kes sellelt kontolt vaatab, siis mine sealt oma kasutajaga sisse.

Nüüd aga vaata Safari paremasse ülanurka. Seal on Share-ikoon ehk siis kastike, millel on üles suunatud nooleke. Kliki sellel ning avanenud aknas kliki valikul ’Add to dock’. Järgmises avanenud aknas laseb programm sul panna lingile enda jaoks sobiv nimi.

Oled selle teinud, siis kliki akna paremas allnurgas olevale nupule kirjaga ’Add’. Tehtud! Nüüd on su ekraanil olevas dokis mugav otsetee näiteks Netflixile. Sellel pole küll näiteks televiisori- või telefonirakenduse funktsionaalsust, kuid kokkuvõttes on pilt palju ilusam ja puhtam, kui mistahes veebilehitsejas. Samuti jäävad ära tavapärased tüütud sisselogimised.  

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."