Kuidas Maci fotorakenduses mugavalt oma lemmiklooma pilte leida?

#fotod #Mac
2 min lugemine

Apple iPhone on teatavasti maailma kõige populaarsem fotoaparaat. Fotosid vaadata on aga palju mugavam suurelt ekraanilt, kus pildi kõik detailid veel paremini esile tulevad, kui telefoniekraanilt. Tänu iPhone’i ja MacBooki või Maci fotorakenduse hiilgavale integreeritusele jõuavad aga telefoniga tehtud pildid ülimugavalt ka arvutiekraanile.

 

Kui aga telefoniomanikule meeldib üle keskmise rohkem pildistada, siis on keeruline tuhandete piltide seast leida näiteks neid parimaid oma lemmikloomast tehtud fotosid. Sest inimeste tuvastamisega on ju lihtne – kui oled mingi konkreetse isiku piltidel ära märkinud, siis edaspidi püüab fotorakendus kord juba tuttavale näole õige nime juurde kleepida. Lemmikloomadega see nii lihsalt ei käi, kuid ka siin on olemas lahendus, mis õige veidi käsitööd nõuab.

 

Kui sa soovid, et fotorakenduse otsingus oleks juba tuttavate tegelaste ka su lemmiklooma koon või nokk, siis tee nii:

Sissejuhatuseks aktiveeri fotorakenduses nimede näitamine. Selleks mine ekraani ülaservas olevasse rakenduse nö tööribasse ja vali sealt View>Show Face Names.

Seejärel otsi ja ava mõni foto oma lemmikuga. Nüüd kliki pildi paremas ülanurgas asuvale infoikoonile (i-täht ringi sees) ja leia sealt rida Add Faces. Sellele klikkides tekib pildile ring, mille vasakus servas on plussmärk. Lohista see ring oma lemmiku näole ja tiri see servast piisavalt suureks. Näole nime andmiseks kliki ringi allservas asuvale tekstile Click to Name ja kirjuta sinna oma lemmiku nimi. Ideaalis võiks nüüd ju arvuti opsüsteem ise oma nutikate algoritmidega leida üles ülejäänud kassi- või koerapildid sinu lemmikuga, kuid paraku see nii ei ole. Vähemalt veel ei ole. Seepärast pead sa vähemalt ühe korra oma fotoalbumi läbi käima ja seal ülalkirjeldatud meetodit kasutades kõik vajalikud pildid käsitsi nimedega varustama.  See-eest ei pea sa enam oma neljajalgse lemmiku pilti teiste fotode seast taga otsima nagu rosinat saia sees.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."