Kuidas oma hääle abil iPhone’i avada?

#ekraanilukk #iPhone
1 min lugemine

Tegelikult pole selles midagi keerulist. Apple on juba alates iOS 14.6 versioonist integreerinud sinna võimaluse avada oma telefon ilma oluliselt käsi kasutamata. See on suurepärane võimalus avada oma telefon siis, kui käed on näiteks tööd vms täis. Oluline on, et telefonis saab kasutada Face ID-d, kuid ka vanematele mudelitele on üks võimalus.

 

Niisiis mine oma telefoni sätetesse ja ava sealt Accessibility. Nüüd lappa allapoole kuni jõuadjaotuseni Voice Control. Ava ka see ja aktiveeri. Nüüd sulge küljenupust ekraan, tonksa seda sõrmega, et ekraan aktiveeruks ning ütle lihtsalt Go Home. Lühikese viivituse peale ekraan avanebki sama koha pealt, kus ta sulgemise hetkel oli. Kui aga on vanem telefon, mis nägusid ei tunne ja küsib parooli, siis ka siin on lahendus. Kui parool on näiteks 456123, siis tuleb lihtsalt telefonile öelda: Tap four tap five, tap six, tap one, tap two, tap three ning ekraan peaks taas avanema. Lihtne ja peaaegu handsfree!

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."