Kuidas Google Drive’is asuvaid faile ilma internetita kasutada?

#google drive #pilvelahendus
1 min lugemine

Google Drive on põhjendatult üks populaarsemaid pilveteenuseid maailmas tänu kasutusmugavusele, mahukusele ning mõistlikule hinnale. Pilveteenus võimaldab hoiustada faile mugavalt ja turvaliselt võrgus, kasutamata tüütuid USB-pulki, väliseid kõvakettaid või veel ajaloolisema CD- ja DVD-toorikutele kõrvetamist.

 

Ainukeseks probleemiks võib osutuda olukord, kui pilves asuvaid faile on vaja kasutada, kuid interneti pole käepärast. Kui aga selleks ettevalmistuda, siis on lahendus ka sellisele pealtnäha väljapääsmatule olukorrale. Vajalikud failid tuleb lihtsalt muuta aegsasti kättesaadavaks ka nö offlainis. See on lihtsam, kui arvata võib.

Esmalt, võrguühenduses viibides, avage oma iPhone’is või androidtelefonis Google Drive rakendus. Valige välja vajalik fail ning klikkige faili nime taga oleval kolmel vertikaalsel punktil. Avanenud menüüst valige “Make available offline” ning voila – fail on töökõlblik ka väljaspool interneti leviala. Eriti kasulik on selline võimalus reisil viibides, kus stabiilne internet ei pruugi olla kättasaadav. Muuseas, Google Drive’i failide internetivaba kasutusvõimalus on sisseehitatud Google Chrome veebilehitsejasse, mis jookseb tavalistes Windows-operatsioonisüsteemiga arvutites.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."