Kuidas e-SIM Apple iPhone’i telefonis kasutusele võtta?

#e-sim #iPhone #sim #sim-kaart
2 min lugemine

Kõik telefonid vajavad mobiilside võrguga suhtlemiseks SIM-kaarti, sest see on ühenduslüliks telefoni ja võrgu vahel. Pikka aega on olnud valdavaks SIM-kaardi tüübiks füüsiline SIM-kaart – küll erinevas suuruses ja paksuses. Loe neist pikemalt siit.

 

Juba kolm aastat on Telia pakkunud e-SIM kaarti erinevate tootjate nutikelladele nagu Samsung ja Huawei. Ja siiani ei olnud ühtegi tootjat, kes oleks standardset e-SIM kaarti proovinud integreerida nutitelefoni. Kuni saabus möödunud aasta sügis ja Apple kuulutas välja oma uued 2018. aasta mudelid.

Siinkohal jätame kõrvale kõik disaini ja kasutamisse puutuva ning vaatame, kui lihtne või keeruline on e-SIM kaarti uues iPhone XR-s kasutusele võtta. Mudel XR on vaatluse all seepärast, et see mudel lihtsalt oli käepärast ning tegelikult kehtib kogu järgnev üksüheselt ka mudelite XS  ja XS Max puhul.

  • Vormista iseteeninduses või esinduses e-SIM kaart. Igaks juhuks täpsustan siin ühe väikese detaili: iPhone’i jaoks sobib vaid PULL versioon ehk QR-koodiga e-SIM vautšer.
  • Ava Settings, ava Mobile Data ning vali Add Data Plan ning iPhone avab automaatselt kaamera, et sisse skaneerida vautšeril olevat QR-koodi.

 

 

  • Nüüd, kui QR-kood on sisse skannitud, tuleb vajutada ekraani all olevale valikule Add Data Plan.
  • Järgmisena palub telefon teha valiku, milline number jääb esmaseks ehk on Primary ning milline teiseseks ehk on Secondary. Seda loomulikult vaid siis, kui eelnevalt on iPhone’is ka füüsiline SIM-kaart. Kui telefon võtta kasutusele vaid ühe e-SIM kaardiga, siis valikuid tegema ei pea.

 

 

Kulub mõni hetk, kuni e-SIM aktiveerub ja telefon küsib SIM-kaardi PIN-koodi.

NB! e-SIM-i korral on PIN alati erinev tavapärasest koodist 0000 ning on kirjas sama vautšeri peal.

Head kasutamist!

 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»