Kuidas Android-telefoniga Netflixi vaadates andmemahtu vähendada?

#netflix #sarjad
2 min lugemine

Netflix on ilmselt üks parimaid asju, mis viimastel aastatel filmihuvilistega juhtunud on. Mõõduka kuutasu eest pea piiramatus koguses hea kvaliteediga põnevaid filme ja sarju sinuga alati kaasas, mis võiks veel parem olla.

 

Veel aastaid tagasi laialdaselt levinud piraatfilmidele- ja seriaalidele pani Netflix igatahes paraja puraka.

Kui kodumugavuses võib Netflixist seriaale mõnuga vaadata kasvõi hooaegade kaupa, siis väljaspoole wifi-võrku seab piiratud mahuga andmesideühendus meile piirangud peale. Õnneks on androidtelefonide kasutajatele suhteliselt lihtne ja tasuta lahendus, mis aitab andmemahtu säästa kuni 20%! See on terve viiendik! Sääst on võimalik tänu spetsiaalsele avatud koodiga AV1 videokoodekile. Võrreldes Netflixi põhikoodeki VP9-ga võib lisaks säästetud andmemahule paraneda ka video stabiilsus ja kvaliteet.

 

Tee Netflixi andmemahu vähendamiseks on kerge ja lihtne

 

Selleks tuleb avada oma androidseadmes Netflixi rakendus. Seejärel minge rakenduse menüüsse (Menu), sealt edasi rakenduse sätetesse (App Settings) ning avage seal mobiilse andmeside kasutus (Cellular Data Usage). Sealt aktiveerige andmemahu säästmine (Save Data) ning ongi korras. Olgu juba ette hoiatatud, et mitte kõik Netflixi sisust ei kasuta AV1 koodekit ning seetõttu pole andmeside sääst täpselt 20%, kuid ka väiksem sääst on oma olemuselt siiski sääst. Esialgu toetab AV1 koodekit ainult Android, kuid juba varsti peaks see võimalus olema saadaval ka teiste Netflixi kasutavate operatsioonisüsteemidega

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."