Kas Windows 11 hakkab sinu arvutis tööle?

#Microsoft Windows
1 min lugemine

Kas oled juba kuulnud, et Microsoft toob varsti välja oma operatsioonisüsteemi uusversiooni – Windows 11?

 

Uus operatsioonisüsteem peaks olema igas mõttes suur hüpe edasi nii kasutusmugavuselt, töökindluselt, turvalisuselt kui ka disainilt, mis rõõmustab kindlasti miljoneid, kui mitte miljardeid selle operatsioonisüsteemi kasutajaid. Värske operatsioonisüsteem peaks tulema kaasa juba selle aasta sees müüdud uute arvutitega. Vanemate arvutite omanikud aga peavad ootama alles järgmist aastat.

Paraku kaasneb aga Windows 11-ga probleem, mis on omane igale süsteemiuuendusele – kas minu arvuti saab sellega hakkama või mitte? Microsoft on selle peale juba aegsasti mõelnud ning välja lasknud rakenduse, mis peaks välja selgitama, kas sinu arvuti on Windows 11 jaoks piisavalt ’terve’. Windows PC Health Check rakenduse saad endale alla tõmmata SIIT.

Esialgu on see rakendus küll napisõnaline põhjuse kohta, kui Windows 11 arvuti jaoks ei sobi, kuid kuuldavasti tegeleb Microsoft sellega, et kasutaja saaks võimalikult täpselt teada, miks uus operatsioonisüsteem tema arvutile ei sobi.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."