Aastat 2018 näib valitsevat kaks trendi. Üks kindlasti see, et iga eelmise mudeli järglane saab suurema ekraani (ja miks see parem, loe altpoolt). Ning teiseks, mudeli nimi sisaldab täiendit + või Plus. Niimoodi on toimetanud Apple, Motorola, Samsung ja Sony. Ning nüüd ka Nokia, pakkudes mudelit Nokia 7 PLUS.

 

Välimus

 

Tundub, et nutitelefonide maailm on valmis saamas, eriti just disaini osas. Kuid HMD kujundusosakond suudab siiski üllatada. Nokia 7 Plus valikus on vaid kaks värvi – klassikalised must ja valge, kuid ometi on leitud võimalus lisada veidi aktsenti sellesse must-valgesse maailma. Nii on telefon saanud ümber alumiiniumkorpuse ja kaamera ning sõrmejäljelugeja servadesse kauni vasekarva raamistuse. Nii ei saa keegi väita, et Nokia disain on igav või tavapärane. Ikka täiesti eristuv teistest.

 

Tehnilised näitajad

 

Plus mudeli nimes tähendab loomukulikult seda, et ekraan on suuremaks kasvanud. Kui 2017 aasta puhas 7 ajas läbi 5,2-tollise ekraaniga, siis 7 Plus omab 6-tollist ekraani, suhtega 18:9. Nokia 7-seeria tähendab kuulumist keskklassi ja nii koosnebki ekraan vaid 2160×1080 pikslist.
Suurem ekraan annab võimaluse kasutada suuremate gabariitidega akut ehk teiste sõnadega suurema mahtuvusega akut.

Nii ongi telefonis koha sisse võtnud 3800 mAh aku, mis tagab laadimisvaba kasutuse kaheks tööpäevaks.

Kui Sirocco puhul loobus Nokia 3,5 mm kõrvaklapi pesast, siis 7 Plusil on see õnneks alles ning lisaks tavapärastele audiofailidele, on olemas ka FLAC vormingu tugi. Mis ühtepidi on hea, kuid teisalt toob välja esimese väikese miinuse. Ja see on seotud mälukaardi vorminguga. Kui võtsin Sony XZ Premiumist välja mälukaardi, kus peal mõned head plaadid FLAC vormingus, siis keeldus 7 Plus seda mälukaarti tunnistamast. Ja põhjus väga lihtne – kui Sony toetab mälukaarte exFAT vormingut, siis  Nokia vaid FAT32! Ainus võimalus on failid ajutiselt arvutisse kopeerida, mälukaart vormindada ning failid uuesti sellele salvestada. Ehk siis hoiatus teistele – mälukaart ei ole rikkis ega katki, vaid vales vormingus.

 

Puhas Android, Android Pie

 

Septembri aluses üllatas HDM Global ja andis teada, et esimene Nokia, mis saab Android 9 beeta versiooni peale, on just Nokia 7 Plus. Ehk siin avaldub üks Nokia plusse ja seda erinevalt konkurentidest – ka keskklassi mudel saab endale uuema operatsioonisüsteemi.

Iga aasta sügisel, enne IFA messi, koguneb EISA (The Expert Imaging and Sound Association ehk  Ekspertide Pildi- ja Helitehnika Assotsiatsioon) žürii, et välja kuulutada parimad erinevates kategooriates. Selle aasta tarbija ehk siis keskklassi parimaks osutus Nokia 7 Plus ning kiituseks pandi kirja disain, jõudlus ja pildistamisvõime.

 

Ostusoovitus

 

Plussid:

Hinnaklassis 400.- üks parimaid telefone ehk siis hinna ja kvaliteedi suhe on paigas.
Pikk kasutusaeg, väga hea kaamera(te) koostöö.
Puhas Android, mis kindlasti saab Android 9 uuenduse.

Miinused:

Mälukaardi vorming on ikka veel FAT32.
Puudub VoLTE kõnede tugi.

 

 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»