Filmisoovitused vihmasteks sügisõhtuteks või varajasteks hommikutundideks

#filmisoovitused #Inspira
11 min lugemine

Soovitused neile, kellele meeldib vihmaste sügisilmade korral pugeda sooja teki sisse ning sukelduda filmimaailma.

 

Koostasime Sulle nimekirja Inspira + keskkonda hiljuti lisandunud sisust, mis on jagatud erinevate žanrite kaupa. Nii saad valida just endale meelepärase filmi, olgu selleks siis põnevik, komöödia või mõni muu žanr. Ja mis kõige parem – Inspira + keskkonnas saad nautida tundide viisi kvaliteetset meelelahutust ilma lisatasuta. Viska pilk peale ning asu vaatama!

 

Elulooline

 

„Suur George Foreman“

Spordidraama, mis põhineb George Foremani tähelepanuväärsel elulool. Lihtsatest oludest pärit noormees tõusis tänu töökusele ja andele olümpiakullani ning sai ka raskekaalu maailmameistriks. Oma karjääri tipus leidis ta aga usu ja hakkas baptisti preestriks. Kuid kui tema perekonda ja kirikut tabasid rahalised raskused, astus poksilegend tagasi ringi ja võitis 45-aastaselt tagasi meistritiitli, saades poksiajaloo vanimaks raskekaalu meistriks.

Peaosatäitja Khris Davis võttis rolli jaoks juurde 23 kilogrammi, et mängida nii nooremat kui ka vanemat George Foremani. Film on saanud kiitust nii meelelahutusliku kui ka perekeskse sisu poolest. See rõhutab usku ja lootust, pakkudes samas ka põnevat spordidraamat.

Vaatan filmi

 

„Kuningas Richard“

Eluloofilm, mis keskendub tipptennisistide Venus ja Serena Williamsi isale, Richard Williamsile, keda kehastab Will Smith. Filmis kujutatakse Richardit kui meest, kes on valmis tegema kõike, et aidata oma tütarde karjääril õitseda. Richard Williams oli nii pühendunud, et naabrid kutsusid lastekaitseteenistuse, sest tüdrukud pidid liiga palju treenima. Richard oli valmis kasutama ebatavalisi meetodeid, nagu näiteks klaasikildude viskamine väljakule, et tüdrukud oleksid ettevaatlikumad. Film on kandideerinud kuuele Oscarile ja pärjatud eluloofilmi meespeaosa kuldmehikesega.

Vaatan filmi

 

„Ameerika luuser“

Inspireeriva filmi kangelane on Kurt Warner, kes sai toidupoe lihttöölisest NFL-i staariks ja Super Bowli tšempioniks. Filmi keskmes on Warneri kordumatu lugu, mis on täis väljakutseid ja tagasilööke. Just siis, kui Kurti unistused tundusid täiesti kättesaamatud, oli vaja tema naise Brenda, treenerite ja meeskonnakaaslaste julgustust, et mees leiaks endas jõu edasi liikuda ning tippatleediks saada.

Filmi lavastasid Jon ja Andrew Erwin, kes on tuntud ka filmide „I Can Only Imagine“ ja „I still believe“ poolest. „Ameerika luuser“ pakub nii spordidraamat kui ka romantikat.

Vaatan filmi

 

Draama

 

„65“

Ajalooline ja põnev seiklus, mis viib vaatajad 65 miljoni aasta tagusesse aega, kus Maad valitsesid dinosaurused. Peaosas on Adam Driver, kes kehastab Commander Millsi. Filmi on kirjutanud õuduspõneviku „Kena vaikne kohake“ autorid. Seega on filmis oodata palju põnevust ja pingelisi hetki.

Ulmepõneviku produtsent on Sam Raimi, kes on tuntud nii õudus- kui ka superkangelasefilmide poolest. Filmimuusika on komponeerinud neljakordne Oscari-nominent Danny Elfman, kes on kirjutanud muusikat ka filmidele „Mehed mustas“, „Võimatu missioon“ ja „Batmani tagasitulek“.

Vaatan filmi

 

„Poeg“

Režissöör Florian Zelleri teine film, mis järgneb tema debüütfilmile „Isa“. Film ei põhine tõestisündinud lool, vaid samanimelisel prantsuse näidendil, mille on kirjutanud samuti Florian Zeller. See näidend pärineb aastast 2018 ja kuigi filmi sisu ei ole identne algse näidendi omaga, on see suures osas sama.

Selles südantlõhestavas loos mängivad isa ja poja rollis Hugh Jackman ja Zen McGrath. Filmi jutustatud lugu on raske vaadata, kuid see annab mõned karmid hoiatused ja õppetunnid depressiooni ja lapsevanemaks olemise kohta. Hugh Jackman mängib Peter Millerit, hiljuti uuesti abiellunud meest, kellel on nii vastsündinud poeg kui ka teismeline poeg eelmisest abielust. Lugu jälgib Peteri katset leppida oma suhteid vanema poja Nicholasega (McGrath), kes võitleb raske depressiooniga. Peteri senised kehvad katsed olla Nicholasele isa peegeldavad tema enda isa Anthony Milleri (Anthony Hopkins) julmust ja puudumist, kuid Peter tunnistab seda ja annab endast parima, et võtta vastutust ja olla olemas.

Vaatan filmi

 

„Väikesed asjad“

Film ammutab inspiratsiooni 1990. aastate Los Angelese sotsiaal-poliitilisest olustikust. Los Angeles oli 1990. aastatel kuritegevuse poolest ohtlik koht, kus tegutsesid sarimõrvarid nagu William Suff ja Hillside Strangler. Film kirjutati juba 1993. aastal režissöör John Lee Hancocki poolt ja jäi seejärel kolmeks aastakümneks arendusseisu.

„Väiksed asjad“ kujutab endast krimipõnevikku, mis on täis neo-noir teemasid ja tumedaid, vintage-hõngulisi kaadreid. Filmis kajastub ka 1990. aastate kriminaaluurimise reaalsus, kus DNA profiilid ja digitaalsed andmebaasid polnud veel laialdaselt kasutusel.

Vaatan filmi

 

Kogupere

 

„Nõiad“

2020. aasta uusversioon Roald Dahli lasteraamatust, mis esmakordselt ekraniseeriti 1990. aastal. Erinevalt originaalraamatust ja -filmist, mis olid mõlemad seotud Inglismaaga, toimub uusversioon Alabamas. Peategelane, noor poiss, läheb oma vanaema (Octavia Spencer) juurde Alabamas asuvasse hotelli, kus ta avastab nõidade salakogu.

Film on lavastanud Robert Zemeckis, kes on tuntud „Tagasi tulevikku“ ja „Forrest Gumpi“ poolest. Selles versioonis mängivad peaosades Anne Hathaway ja Octavia Spence. Hathaway ja Stanley Tucci, kes mõlemad mängisid filmis „Saatan kannab Pradat“, on taas koos ekraanil. Filmi muusika on loonud Alan Silvestri, kes on varemgi koostööd teinud Zemeckisega ja on tuntud ka „Tasujad: Igaviku sõda“ ja „Tasujad: Lõppmäng“ muusika poolest.

Vaatan filmi

 

„Muumiad“

Lõbus animeeritud kogupere seiklusfilm kolmest Egiptuse muumiast, kes elavad salajases maa-aluses linnas, mis on peidetud iidse Egiptuse maapõue. Muumiate triosse kuulub printsess, endine võidusõidukangelane, ja tema noorem vend oma beebikrokodillist lemmikloomaga. Mitmete erinevate sündmuste jada viib muumiad tänapäeva Londonisse, kus nad asuvad pöörasele ja lõbusale teekonnale, et leida ülesse iidne sõrmus, mis kunagi kuulus kuninglikule perele, aga mille varastas auahne arheoloog lord Carnaby.

Seiklusfilmis „Muumiad“ annavad filmi eestikeelses versioonis filmikangelatele hääle mitmed tuntud Eesti näitlejad: Karl Robert Saaremäe, Siret Tuula, Karol Kuntsel, Martin Algus, Lucas Christopher Varema, Jon Mikiver, jt.

Vaatan filmi

 

„Tom ja Jerry“

Film toob ekraanile armastatud multikategelased Tomi ja Jerry, kes on olnud vaenlased juba aastakümneid. Filmis võtavad Tom ja Jerry oma vaidluse uuele tasemele, kui Jerry kolib New Yorgis asuvasse luksushotelli. Kuigi film toimub New Yorgis, filmiti seda peamiselt Londonis. Film püsib truu originaalsetele multikatele, näiteks Tom ja Jerry ei räägi filmis, kuigi Tom laulab ühes stseenis. See on kooskõlas 1940. ja 1950. aastate multikatega, kus Tom ei rääkinud 95% ajast. Filmis on teisigi loomi, nagu Spike ja Toots, kes on kõik animeeritud tänu arvutianimatsioonile. Režissöör Tim Story ütles, et nad valisid arvutianimatsioonid, sest Tom ja Jerry olid alati animeeritud ja nad tahtsid olla järjepidevad.

Vaatan filmi

 

„Space Jam: uus algus“

Film „Space Jam: uus algus“ on 1996. aasta filmi „Space Jam“ järg. Filmis mängib korvpallur LeBron James iseennast ning ta ühineb Looney Tunesi tegelastega, et võita korvpallimäng ja päästa oma poeg. Film on esimene, mis toob Looney Tunesi tegelased kinolinale pärast 2003. aasta filmi „Looney Tunes tegutseb jälle“. LeBron James on öelnud, et „Space Jam“ oli üks tema lemmikfilme lapsepõlves.

Vaatan filmi

 

„Scooby-Doo!“

Animafilm, mis toob ekraanile armastatud tegelased Scooby-Doo sarjast. Film pakub uut pilguheitu neljale sõbrale ja nende kohmakale, kuid südamlikule koerale Scooby-Doo’le, kes lahendavad müstilisi juhtumeid. Film eristub selle poolest, et see lasti otse voogedastusplatvormidele välja, mis oli tingitud pandeemia olukorrast. Lisaks on see osa suuremast filmide sarjast, mis toimub samas universumis.

Vaatan filmi

 

Komöödia

 

„Armu uuesti“

Film pakub romantilise draamakomöödia fännidele kõike, mida nad võiksid soovida. Peaosades on Priyanka Chopra Jonas ja „Võõramaalane“ staar Sam Heughan. Filmi lugu põhineb Sofie Crameri 2009. aasta romaanil „Text for You“. Lugu räägib Mirast (Priyanka), kes leinab oma kihlatu surma ja saadab romantilisi tekstsõnumeid tema vanale telefoninumbrile. Ajakirjanik Rob Burns (Sam Heughan) saab uue töötelefoni ja avastab end Miralt sõnumeid saamas. Ta otsustab talle mitte öelda, et number kuulub nüüd temale, ja hakkab Mirasse armuma. Filmis teeb oma näitlejadebüüdi ka Celine Dion, kes on ka filmi soundtracki panustanud. Lisaks teeb erilise tegelaskujuna filmis kaasa Priyanka Chopra Jonase abikaasa Nick Jonas.

Vaatan filmi

 

„Palm Springs“

Tõeline pärl komöödiažanris, mis pakub värsket vaatenurka ajasilmuse kontseptsioonile. Filmis mängivad peaosades Andy Samberg ja Cristin Milioti, kes kehastavad kahte tegelast, kes satuvad ajasilmusesse. Film on saanud kiitust nii kriitikutelt kui ka publikult ning on filmitud vaid 21 päevaga.

Romantiline komöödia on täis põnevaid detaile. Näiteks konsulteeriti füüsik Clifford V. Johnsoniga, et ajasilmuse loogika põhineks reaalsel füüsikal. Filmis on ka palju sümbolismi, näiteks ringikujulised elemendid, mis viitavad ajaringile. „Palm Springs“ süveneb suhete ja elu tähenduse keerukusse, lisades loo koomilistele elementidele sügavust. Film ühendab sujuvalt koomilised hetked valusate ja emotsionaalsete stseenidega, luues nii mitmekülgse vaatamiskogemuse.

Vaatan filmi

 

Põnevik

„Tenet“

Christopher Nolani põnevik, mis keskendub ajamanipulatsioonile ja rahvusvahelisele spionaažile. Film on tuntud oma keerukuse ja tootmise saladuslikkuse poolest. Näiteks keeldus Nolan rohelise ekraani kasutamisest ja eelistas reaalseid efekte, näiteks osteti ja lõhuti päriselt üks 747 lennuk. Sir Michael Caine sai lugeda ainult oma osa stsenaariumist, samas kui peaosatäitjad Robert Pattinson ja John David Washington said lugeda kogu stsenaariumit, kuid lukustatud ruumides Warner Bros. stuudios. Lisaks pidid näitlejad mõnes stseenis õppima oma repliike tagurpidi ütlema või liikuma tagurpidi.

Erinevalt paljudest teistest Nolani filmidest on „Tenet“ filmitud viies keeles ja mitmes erinevas riigis. Osa filmist võeti üles Eestis, näiteks Tallinna Linnahallis ja Laagna teel.

Vaatan filmi

 

Ulme

 

„Düün“

Denis Villeneuve’i meistriteos, mis põhineb Frank Herberti samanimelisel romaanil. Villeneuve oli soovinud seda filmi teha alates 14. eluaastast, mil ta esimest korda „Düüni“ raamatut luges. Film valmis kolme ja poole aasta jooksul ning nõudis tohutut eelarvet, umbes 165 miljonit dollarit. Hans Zimmer, kes lõi filmile muusika, on suur „Düüni“ fänn ning loobus seetõttu töötamast filmis „Tenet“, et saaks teha muusikat „Düünile“. Filmi peategelaseks Paul Atreidesiks valis Villeneuve Timothée Chalameti ilma prooviesinemisteta.

Filmi, mille tegevus toimub peamiselt kõrbeplaneedil nimega Arrakis, filmiti neljas kohas: Wadi Rum Jordaanias, Abu Dhabi lähedal asuvas kõrbes, Norra looderannikul ja Origo Stuudio heliplatsidel Budapestis.

Vaatan filmi

 

Krimi

 

„Newarki paljud pühakud“

Krimidraama, mis on legendaarse HBO sarja „Sopranod“ eellugu, mille tegevus toimub 1960. ja 1970. aastatel Newarkis, New Jersey osariigis. See vaatleb „Sopranod“ peategelase Anthony Soprano noorusaastatele ja tema perekonna, eriti tema onu Dickie Moltisanti mõjule tema elus. Noor Anthony Soprano kasvab üles Newarki ajaloo kõige murrangulisemal ajajärgul. Poisist saab mees just siis, kui DiMeo kuritegelik perekond üha enam võimu kogub. Osades Vera Farmiga („Õhus“), Ray Liotta („Omad poisid“) jt.

Vaatan filmi  

 

Ajalooline

 

„Sisu“

Soome filmitegija Jalmari Helanderi ajalooline tegevusfilm, mis keskendub Teise maailmasõja ajal kulda otsivale mehele, kes võitleb natsidega. Kuigi film ise pole tõestisündinud lugu, on see seatud Saksamaa ja Soome vahelise Lapimaa sõja ajal 1944. aastal. Peategelane Aatami Korpi on inspireeritud päriselus eksisteerinud Soome snaiperist Simo Häyhäst, kes on tuntud kui ajaloo surmavaim snaiper. Kuigi film sisaldab tegelikke sõdu ja režiime, ei põhine see konkreetsetel sündmustel Teise maailmasõja ajal.

Vaatan filmi

 

„Juudas ja must messias“

Parim laulu- ning parima meeskõrvalosatäitja Oscariga pärjatud ajalooline draama. Tõsielust ainest saanud loo peategelane on Illinoisi Mustade Pantrite liikumise juht Fred Hampton (Daniel Kaluuya). Noor karismaatiline mees on selgelt jalus nii valitsusel, FBI’l kui politseil. Et aga revolutsioon korralikult hävitada, vajavad riigiesindajad, et mõni nende mees infiltreeruks Mustade Pantrite ridadesse ja teeks õõnestustööd seestpoolt.

Film on lisaks kahele Oscari kuldmehikesele kokku kogunud 45 auhinda ning 88 nominatsiooni. Teos oli algselt mõeldud komöödiaks, mille olid välja mõelnud koomikust kaksikvennad Keith ja Kenny Lucas. Nad kohtusid režissöör Shaka Kingiga 2016. aastal ning esitasid talle oma idee teha biograafiline film William Bill O’Nealist. Algse pealkirjaga „Jesus Was My Homeboy“ muudeti filmi nimeks „Juudas ja must messias“.

Vaatan filmi