Vaatamissoovitused: Kõrgelt hinnatud pärlid HBO keskkonnas

#hbo #Sisuleidja #telia tv
8 min lugemine

HBO keskkonnas leidub palju kõrgelt hinnatud sarju, mis on saanud arvukalt nominatsioone ja auhindu. Tutvustame sulle nii vanemaid kui ka uuemaid pärle, mida saad lisada oma „Lemmikute“ listi ja vaatama asuda.

 

PS! Maikuu teises pooles avaldame artikli teise osa, kus toome sinuni veelgi rohkem põnevaid HBO vaatamissoovitusi.

Lemmikutesse lisamine

Ava artiklis soovitatud sarja link, vajuta „Lisa lemmikutesse“ ning seejärel ilmub sari sinu Telia TV kõigis seadmetes (TV, nutiseade, veeb) Sisuleidja „Lemmikud“ rööpasse. Nii säästad aega sisutükkide otsimisel.

 

„Easttowni Mare“

Krimi, Draama
IMDb: 8.4/10

„Easttowni Mare“ jälgib detektiiv Mare Sheehani (kehastab Kate Winslet) tööd ja isiklikku elu Pennsylvanias asuvas Easttowni väikelinnas. Mare lahendab keerulist mõrvajuhtumit, samal ajal kui tegeleb oma tragöödiatega ja kogukonna survega.

Kate Winslet valmistas end rolliks ette, õppides kohalikku aktsenti ja süüvides kohalikku eluviisi, mis tõi sarjale sügavust ja autentsust. Tema rollisooritus on pälvinud Emmy auhinna.

Vaatan sarja

 

„Tšornobõl“

Draama
IMDb: 9.3/10

„Tšornobõl“ kujutab 1986. aasta Tšernobõli tuumakatastroofi ja selle järgseid sündmusi, keskendudes katastroofi põhjustele, mõjust inimestele ja keskkonnale ning Nõukogude valitsuse katsetele õnnetuse ulatust varjata. Sarja paljud stseenid filmiti Leedus, sealhulgas Ignalina tuumajaamas, mis arhitektuurilt sarnaneb Tšernobõli reaktoriga, andes sarjale suurema autentsuse ja aidates luua 1980ndate Nõukogude Liidu õhkkonda.

Sari on võitnud mitmeid auhindu, sealhulgas Emmyd parima minisarja, parima režii ja parimate näitlejatööde eest. Sarja on kiidetud ajalooliste sündmuste inimkeskse kujutamise eest, rõhutades inimeste enda lugusid katastroofi taga.

Vaatan sarja

 

„Silicon Valley“

Komöödia
IMDb: 8.5/10

„Silicon Valley“ jälgib start-up ettevõtet Pied Piper, mis püüdleb edule Silicon Valley konkurentsitiines tehnoloogiamaailmas. Sarja peategelane, andekas programmeerija Richard Hendricks (Thomas Middleditch), koos kolleegidega (Kumail Nanjiani, Martin Starr, Zach Woods, T.J. Miller) arendab revolutsioonilist andmetihendusalgoritmi, kohates teel nii absurdseid kui ka realistlikke takistusi.

Sarja loojad Mike Judge, John Altschuler ja Dave Krinsky on uurinud põhjalikult Silicon Valley kultuuri ja kaasanud sarja tõelisi tehnoloogiaeksperte ja suurkujusid, nagu Elon Musk ja Mark Zuckerberg, et lisada autentsust. „Silicon Valley“ on tuntud oma terava ja satiirilise huumori poolest, mis kritiseerib tehnoloogiasektori egosid ja äritavasid. Sari käsitleb teemasid nagu intellektuaalomandi õigused ja tehniliste uuenduste eetika, pakkudes samas koomilisi vahepalu.

Vaatan sarja

 

„Sopranod“

Krimi, Draama
IMDb: 9.2/10

Maffiadraama jälgib New Jersey maffiabossi ja pereisa Tony Soprano (James Gandolfini) elu. Sari heidab valgust Tony keerulisele maailmale, kus ta püüab tasakaalustada kuritegelikke tegevusi ja perekondlikke kohustusi, avades maffiamaailma julmust ja keerukust ning Tony sisemisi heitlusi. „Sopronod“ on võitnud arvukalt auhindu, sealhulgas mitmeid Emmy’sid ja Kuldgloobuseid.

Enne kui „Sopranod“ looja David Chase arendas Tony Soprano ja tema perekonna lugu televisiooni jaoks, pakkus ta seda kui filmi maffiakangelasest, kes läheb teraapiasse, et arutada oma emaga seotud probleeme. Chase’i sõnul oli tema mänedžer Lloyd Braun esimene, kes pani teda televisiooni kaaluma, öeldes: „Ma tahan, et sa teaksid, et me usume, et sellest võib saada suurepärane telesari.“

Vaatan sarja

 

„Veep“

Komöödia
IMDb: 8.4/10

„Veep“ kujutab Ameerika poliitikamaailma, keskendudes ambitsioonikale asepresidendile ja hilisemale presidendile Selina Meyerile (Julia Louis-Dreyfus), kelle igapäevaelu on täis poliitilisi rüselusi ja koomilisi äpardusi. Sari on tuntud oma terava ja tihti absurdse huumori poolest, mis kajastab Ameerika poliitilise süsteemi absurdsusi. Julia Louis-Dreyfus on võitnud mitu „Parima naisnäitleja“ Emmyt ja sari on samuti pälvinud mitmeid Emmy auhindu „Parima komöödiasarja“ kategoorias ning tunnustust Kuldgloobustelt ja Screen Actors Guild Awardsilt.

Näitlejad Matt Walsh, Timothy Simons, Tony Hale ja Reid Scott on öelnud, et nad viisid mõned noored Valge Maja töötajad välja jooma, et rohkem teada saada Washingtoni sisemusest. Scott ütles, et nad olid „liiga valmis kõik välja lobisema“ oma töö kohta.

Vaatan sarja

 

„Jahtu maha“

Komöödia
IMDb: 8.8/10

Kõrgelt hinnatud terava huumoriga „Jahtu maha“, mille lõi ja mille peaosas mängib Larry David, jälgib väljamõeldud versiooni Larry Davidist endast, kes navigeerib absurdsete sotsiaalsete dilemmade vahel oma igapäevaelus. Sarja episoodid põhinevad sageli Larry tegelikel elusündmustel, kuid need on dramatiseeritud ja liialdatud.

Sarjas esinevad paljud tuntud Hollywoodi näitlejad ja kuulsused, nagu Ted Danson, Mary Steenburgen ja Richard Lewis, kes mängivad iseennast, puutudes kokku Larryga sageli koomiliselt ebamugavates olukordades.

Vaatan sarja

 

„Uudistetuba“

Draama
IMDb: 8.6/10

Aaron Sorkini loodud draamasari jälgib uudiste toimetuse, Atlantis Cable News, igapäevast tööd. Sari keskendub peatoimetaja Will McAvoy’le (kehastab Jeff Daniels) ning tema meeskonnale, kes püüavad uudiseid koostada eetiliselt ja tõetruult, kui meediatööstus on majanduslike ja poliitiliste surve all.

Sari kasutab reaalseid ajaloolisi sündmusi nagu Deepwater Horizoni naftaleke ja USA presidendivalimised ning näitab, kuidas uudistetoimetus võiks sellistele sündmustele reageerida. Jeff Daniels’i esitus Will McAvoy’na on saanud laialdast tunnustust, tuues talle mitmeid auhindu, sealhulgas Emmy parima meespeaosatäitja eest draamasarjas.

Vaatan sarja

 

„Troonide mäng“

Fantaasia, Draama
IMDb: 9.2/10

Arvukalt auhindu võitnud „Troonide mäng“, põhineb George R.R. Martin’i fantaasiaromaanide sarjal „Jää ja tule laul“, on üks teleajaloo populaarsemaid sarju. See eepiline sari räägib reeturlikkusest ja aust Westerose mandril, kus suved ja talved võivad kesta aastaid ning võimuiha on ainus, mis jääv.

Sarja populaarsus on märkimisväärselt mõjutanud turismi filmimiskohtades, eriti Põhja-Iirimaal, kus turism kasvas ja tekkisid temaatilised ekskursioonid sarja võttepaikadesse. Lisaks on sarja tegelaste nimed nagu Arya, Khaleesi ja Tyrion saanud populaarseteks laste nimedeks paljudes riikides.

Vaatan sarja

 

„Allesjäänud“

Draama, Müsteerium
IMDb: 8.3/10

Draamasari, mille esimene hooaeg põhineb Tom Perrotta samanimelisel romaanil ning jutustab loo maailmast, kus 2% maailma rahvastikust on jäljetult kadunud. See müstiline sündmus, paneb proovile inimeste uskumused, suhted ja ühiskonna struktuurid.

Perrotta on seriaali kaaslooja ja stsenarist koos Damon Lindelofiga, kes on tuntud oma provokatiivsete telesarjade poolest. Ühes intervjuus rääkis Perrotta, kuidas tal Damoniga koostöö sujus ning erimeelsustest. „Kirjanike toas on alati sõbralikke erimeelsusi. Ma püüan hoida sarja maandatud ja emotsionaalselt tõetruuna, samas kui Damon tahab seda veidramaks muuta. Aastate jooksul oleme hakanud sarjast paremini aru saama ja isegi rolle vahetama. Mõnikord pakun mina metsikuid ideid ja Damon tõmbab mind tagasi,“ ütles Perrotta.

Vaatan sarja

 

„Võrgustik“

Krimi, Draama
IMDb: 9.3/10

Üdini realistlik HBO sari jälgib üht ulatuslikku uimasti- ja mõrvajuurdlust Baltimore’is. Vaatajate ees avaneb maailm, kus pole alati lihtne teha vahet heal ja halval ning raskete valikutega on silmitsi nii kurjategijad kui võimuesindajad.

Barack Obama on korduvalt nimetanud „Võrgustikku“ oma lemmiktelesarjaks, eriti meeldib talle Omar, kes meenutab Robin Hoodi ning kes on Obama sõnul sarja kõige karmim ja pahelisem mees. Omar on osaliselt inspireeritud Baltimore’i endisest narkodiilerist Donnie Andrewsist, kes pärast 22-aastast vangistust vabastati Simon ja Burnsi lobitöö tulemusena ning jätkas aktivistina kuni surmani 2012. aastal.

MacArthuri stipendium antakse igal aastal 20-30 USA elanikule, tunnustamaks nende erakordset panust ja potentsiaali loomingulises töös. Stipendiumi on pälvinud erinevad spetsialistid, alates keeleteadlastest kuni ajakirjanikeni. „Võrgustiku“ stsenarist David Simon on üks kahest stsenaristist, kes on selle auhinna saanud; teine on kahekordne Oscari võitja Ruth Prawer Jhabvala, kes sai stipendiumi 1984. aastal.

Vaatan sarja

 

„Viimased meie hulgas“

Draama, Seiklus
IMDb: 8.7/10

Seriaal „Viimased meie hulgast“ põhineb samanimelisel populaarsel videomängul, mida on üle maailma müüdud rohkem kui kümme miljonit eksemplari. Tegevus leiab aset postapokalüptilises maailmas, mis on 20 aastat kannatanud ohtliku seenviiruse all. Sarja keskmes on Joel, kelle ülesandeks on transportida nakkuse vastu immuunne tüdruk Ellie läbi USA, kuid teekond osutub keeruliseks.

„Viimased meie hulgast“ püstitas HBO vaatajarekordid, tuues pilootosale 4,7 miljonit vaatajat, mis on HBO sarjade avaosade seas läbi aegade teine tulemus. Teise osa vaatajaskond kasvas 5,7 miljonini, mis on HBO sarjade puhul esimese ja teise osa võrdluses enneolematu kasv.

Põneva faktina tuuakse välja, et viiendas episoodis kasutati lahingu stseenides peaaegu ainult praktilisi efekte. Filmimine kestis nädalaid ja näitlejad on öelnud, et stuudios oli metsik, kuna kõikjal lendasid asjad. Lisaks oli plahvatuse kostüüm ilma CGI-ta (Computer-generated imagery) ja selle kandja sõnul kaalus see umbes 90 kilo.

Vaatan sarja

 

„Pärijad“

Draama
IMDb: 8.8/10

Raha. Perekond. Intriigid. Meediaimpeerium. Kui need on sõnad, mis sinus huvi äratavad, tasub oma pilk pöörata HBO sarja „Pärijad“ poole.

Kriitikute poolt kiidetud ja mitmeid auhindu võitnud sarja keskmes on maailma ühe suurima meedia- ja meelelahutusettevõtte Waystar Royco asutaja Logan Roy ja tema suguvõsa. Perepea on aga kõrgesse ikka jõudmas ning Roy perekonna liikmed mõtlevad, mis saab siis, kui Logan firma juhtimisest tagasi tõmbub. Variante on mitmeid ning perekonnavahelised tülid ja pinged on kerged tekkima.

Loe lähemalt sarja kohta siit.

Vaatan sarja

 

„Valge lootos“

Komöödia, Satiir
IMDb: 8/10

Emmy auhindu võitnud „Valge Lootos“ jälgib mitmeid hotellikülalisi nende nädalase puhkuse ajal troopilises kuurordis, pakkudes teravat pilku rikaste ja privileegidega inimeste elule ning paljastades musta huumori kaudu nende iseloomu puudused ja sotsiaalsed probleemid.

Kui „Valge lootos“ tundub realistlik, siis selle põhjuseks on see, et esimene hooaeg on filmitud Mauil asuvas tõelises kuurordis. Teises hooajas kolis tegevus Sitsiiliasse, kus peamiselt kasutati Four Seasons San Domenico paleed.

Sarja näitlejate hulgas on Jennifer Coolidge („Kuum pirukas“), Theo James („Lahkulööja), Sydney Sweeney („Armastan sind vihata“), Alexandra Daddario („Rannavalve“) ja paljud teised.

Vaatan sarja

 

HBO keskkonna kasutamiseks telli Telia TV. Keskkond sisaldub Standard ja Family TV pakettides. Mini paketi kliendid saavad tellida HBO keskkonda Telia TV HBO lisateenuste lehelt. HBO keskkonna sisuga saad tutvuda Telia TV Sisuleidjas.