Kiidusõnu ja auhindu pälvinud „Pärijad“ kostitab vaatajaid viimase hooajaga

#hbo #Pärijad #telia tv
3 min lugemine

Raha. Perekond. Intriigid. Meediaimpeerium. Kui need on sõnad, mis sinus huvi äratavad, tasub oma pilk pöörata HBO sarja „Pärijad“ („Succession“) poole, mis kohe ka neljanda hooaja saab.

 

Kriitikute poolt kiidetud ja mitmeid auhindu võitnud sarja keskmes on maailma ühe suurima meedia- ja meelelahutusettevõtte Waystar Royco asutaja Logan Roy ja tema suguvõsa. Perepea on aga kõrgesse ikka jõudmas ning Roy perekonna liikmed mõtlevad, mis saab siis, kui Logan firma juhtimisest tagasi tõmbub. Variante on mitmeid ning perekonnavahelised tülid ja pinged on kerged tekkima.

„Pärijad“ ei ole aga nagu iga teine düsfunktsionaalset perekonda jälgiv draamasari, vaid selles on midagi enamat. Kolme hooajaga on sari suutnud vaatajad ära võluda kaasahaarava, vaimuka ja samas nutika stsenaariumiga, mis pakub pinget, huumorit ja ausat elulisust.

Tekst mõjub põhjaliku ja läbimõelduna ning on näha, et ka karakteriloomele on suurt rõhku pandud – tegelased on mitmetahulised ja huvitavad, pannes vaatajaid kord neid vihkama ja järgmisel hetkel neile kaasa tundma. See aga annabki neile teatud eheduse ja realistlikkuse juurde, mis omakorda sarja nii köitvaks teeb.

Väga hästi on loodud rollidesse muidugi valitud ka näitlejad, kelle seas on näiteks Brian Cox, Jeremy Strong, Kieran Culkin, Hiam Abbass, Sarah Snook jpt.

Kvaliteedi osas pole järele antud

Sarja puhul saab kiita ka produktsiooni taset ning seda, et kvaliteeti ja intriige on suudetud hoida kõikide hooaegade vältel. Kui sageli esineb sarjade puhul seda, et viimased hooajad vajuvad kuidagi ära, muutudes lohakaks ja kaotades põnevuse, siis Rotten Tomatoes skoore vaadates on „Pärijate“ uuemad hooajad isegi esimesest paremaks hinnatud. Ka Emmysid pälvis sari veel sel aastalgi, pistes kotti nii parima draamasarja, parima meeskõrvalosatäitja draamasarjas ja parima draamasarja stsenaariumi tiitli.

Kuigi ülalpool toodu on kõik tore ja kiitev, siis on ikkagi üks suur miinus ka. Nimelt saab kõik see imeline teekond juba väga varsti läbi, sest alates 27. märtsist jõuab vaatajateni kuuest osast koosnev „Pärijate“ neljas hooaeg, mis jääb paraku ka sarja viimaseks.

Sarja looja Jesse Armstrong ütles „New Yorkerile“ antud intervjuus, et mõtles sarja lõpetamisele juba aastaid, sest tal polnud kunagi plaanis seriaali liiga pikaks ajada. Neljas hooaeg paneb tema hinnangul aga 2018. aastal hoo sisse saanud sarjale jõulise punkti. Nii et eeldatavasti on mida oodata.

Sarja „Pärijad“ näeb Telia TV HBO keskkonnas. Neljas hooaeg lisandub alates 27. märtsist.

 

Artikli päises kasutatud foto: HBO