Alfred teeb vanast nutitelefonist turvakaamera

#Alfred #kasulikud rakendused #Turvalisus
3 min lugemine

Väga mitmetel meist on kodus sahtlipõhjas vedelemas mõni vana iseenesest töökorras nutitelefon, millega tegelikkuses aga suurt miskit peale pole hakata, aga väga väikese raha eest on kahju maha ka müüa. Just sellisele seadmele võib anda uue elu turvakaamerana Alfred.

 

Alfred ei ole vuntsidega turvamees, vaid nutikas rakendus, mis sobib nii Android, kui ka iOS seadmetele st iPhone’ile ja iPad’ile. Alfred on saadaval nii tasuta, kui ka tasulise versioonina. Tasuta versioon annab reaalajas ülevaate turvakaamera ees toimuvast, liikumisanduri poolt aktiveeritavad häired ning kahepoolse audioühenduse. Tasuline ehk premium-Alfred aga pakub mõõduka aastatasu eest lisaks paremat pildiresolutsiooni, salvestamist ning 30-päevast pilveteenust salvestuste hoiustamiseks. Lisaks on tasuline versioon ka reklaamivaba.  

Tarkvara häälestus 

Telefoni turvakaameraks tegemine on lihtne. Tõmba oma kasutusel olevasse ja vanasse telefoni (või tahvlisse) Alfredi rakendus. Kui oled läbinud rakenduse sissejuhatuse ja klikkinud Start-nupul, siis vali sealt edasi Viewer (ehk Vaataja) ja vajuta Next. Kui oled jõudnud sisselogimislehele, siis kliki Sign In with Google (jah, rakenduse kasutamiseks on vajalik Google konto) ja logi kontole sisse.  

Läbi samad sammud ka oma vana telefoniga, ainult et Vieweri asemel vali seal Camera. Ja jälgi, et oled seal ikka sama Google kontoga sisse logitud. Ülejäänud häälestamine on üsna spartalik. iOS-süsteemiga võid aktiveerida liikumisanduri, valida kas esi- või tagakaamera ja soovi korral aktiveerida ka audio. Androidi puhul võid veel lisaks valida automaatse fookuse, juhul, kui telefon peaks vahepeal mingil põhjusel restarte tegema.  

Uue telefoniga on valik veidi laiem, siin võid veel lisaks oma videoühendusega liita ka teisi kasutajaid, reguleerida liikumisanduri tundlikkust ning aktiveerida/deaktiveerida hämarafiltrit.  

Ehkki Alfred on igati asjalik ja tubli, siis tegelikkuses on teisigi tasuta rakendusi, millede seast vääriksid mainimist Manything, Salient Eye ja Presence, mis kõik pakuvad nii tasuta kui tasulisi versioone.  

Kaamera kohavalik 

Kui on telefonide vahel ühendus loodud, siis tuleb leida kaamerale sobiv paik. Siin tuleb lähtuda praktilistest valikutest, tüüpiline on turvata sissepääsu, aknaid, tagaõue või kohta, kus säilitad oma väärisesemeid. Kui kodus on vedelemas mitmeid vanu nutitelefone, siis võib nendest moodustada terve võrgustiku. Ahjaa, vana telefoni võib kasutada ka beebimonitorina.   

Paigaldus  

Paigalduse puhul tuleks jälgida lihtsat talupojamõistust. Kaamera peaks olema võimalikult märkamatu, samas hõlmama võimalikult laia ala. Telefoni võib kinnitada statiivile, aga võib kasutada ka näiteks kahepoolset teipi või muid kinnitusvahendeid. Kui kaamera on ühendatud 24/7 siis tuleb hoolitseda ka selle eest, et kaamera oleks toitekaabli abil ühendatud ka elektrivõrguga.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."