AirPods’ide aku tühjeneb kiiresti? Proovi seda trikki!

#airpods #apple #muusika
1 min lugemine

AirPods’id on ühed populaarseimad iPhone’i lisaseadmed. Nende kasutusmugavus ja eriline disain on inspireerinud kümneid teisi tootjaid valmistama kõrvaklappe, mis vähemalt välimuselt meenutavad Apple’i nüüd juba ikoonilisi kõrvaklappe.

 

AirPods’ide aku peaks vastu pidama viietunnisele muusikakuulamisele või kuni kahetunnisele telefonikõnele. Klapikarbi laadimisvõimalusest peaks jätkuma kuni 24 tunniseks muusikanautimiseks või 11 tunniseks kõneajaks. Paraku võib vahel klapikarbi ja seega ka klappide laadimine ununeda või pikematel reisidel pole laadimine lihtsalt võimalik. Sellises olukorras on abi lihtsast trikist, mis oma lihtsuses esimesel hetkel pähegi ei tule – kui on mure, et klappe niipea laadida ei saa või on sinna liiga vähe laadimisenergiat jäänud, siis tasub klappe kasutada ükshaaval. See võib klappide kasutusaega kahekordistada. Paljud konkurendid valmistavad klappe, mida ükshaaval kasutada ei saa, kuid AirPods’idega sellist probleemi ei ole. Ehkki ühe klapi kasutamine ei anna küll mõnusat stereoefekti, kuid muusikat ja eriti podcaste on täiesti kõlblik kuulata ka ühe klapiga.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."