7 põhjust, miks Apple Music on parem kui Spotify 

#Apple Music #muusika kuulamine #spotify
3 min lugemine

Spotify on juba pikki aastaid olnud ilmselt populaarseim rakendus muusika voogedastuseks, ületadas suurelt Apple Music’ut kasutajate arvu poolest. Ometi on ka Apple Music aastate jooksul teinud läbi suure progressi ning on oma kasutajate poolest Spotify’le järgmine muusika voogedastusteenus. Paljude kasutajate jaoks aga ületab Apple Music oma omadustelt nö turuliidrit. Toome siin artiklis ära mõned olulisemad põhjused, mida Apple Music Spotify’st paremini teeb.  

 

Kõrgema kvaliteediga muusika 

Spotify on juba aastaid lubanud oma kasutajatele kõrgemat helikvaliteeti. Seda muidugi juba kõrgema kuumakse eest. Apple Music võimaldab kadudeta helikvaliteeti juba täna ja seda ilma kasutajate väljaminekuid tõstmata. Selle võimaluse aktiveerimiseks mine Apple Musicu sätetesse ja vali sealt Music ja Audio Quality. Vali sealt High Quality asemel Lossless ja kui edaspidi on see lugu saadaval kadudeta failiformaadis, siis esitab rakendus just selle versiooni.  

Ruumiline audio  

Ruumiline audio on Apple Musicu ainulaadne funktsioon, mida teistel konkurentidel pole. See tähendab, et tavalise stereoheli asemel oleks kuulaja otsekui muusika keskel. Muuhulgas jälgib see kasutaja pea asendit, et heli muutub vastavalt sellele, kuidas oma pead keerad, et ruumiline efekt oleks võimalikult reaalne. Paraku on ruumiline audio saadaval vaid selleks kohandatud seadmetel ehk siis AirPodside ja Beats Audio erinevatel seadmetel.   

Live laulusõnad ja karaoke  

Ehkki ka Spotify’l on laulusõnad saadaval, ei saa need Apple Musicu omadele vastu, kui ekraanil liiguvad sõnad reaalajas vastavalt loo kulgemisele.  Klikkides mikrofoniikoonile võid laulus vokaali helitugevust vähendada, et ise karaoke-stiilis kaasa laulda.  

Kuula oma muusikat  

Apple Musicu rakendusse võib hõlpsalt üles laadida muusikat, mida seal st iTunes’is saadaval ei ole – lihtsalt lohista oma mp3-failid rakendusse ehk nö drag and drop. Saad seda teha nii oma Macis kui ka PC uues Music-rakenduses Windows 11 jaoks. Rakendus sünkroniseerib tõstetud failid kõikide sinu seadmete vahel, kuhu on paigaldatud Apple Music rakendus. Ehkki oma lugusid lisada lubab ka Spotify, siis pole see protsess eriti lihtne.  

Muuda lugude nimetusi, albumipilte jms  

Peale oma muusika lisamist Apple Music’usse võid lisada/muuta selle lugude ja plaatide pealkirju, üles laadida plaadikujundusi, muuta lugude järjekorda ning muuta nende heli esitustugevust. Kõik need muudatused sünkroniseeritakse kõigis sinu seadmetes. 

Eriline valik klassikalist muusikat 

Aastatega areneb inimese maitse tihti pop- ja rockmuusikast kaugemale, klassikalise muusika juurde. Lähtudes täiskasvanud kuulajate arenenud maitsest soetas Apple endale just klassikalise muusika edastamisele spetsialiseerunud firma Primephonic ja tänu sellele võib ta pakkuda konkurentsitut valikut klassikalisest muusikast. iOS süsteemi jaoks on isegi saadaval eraldi rakendus Classical, mille kasutamise eest ei ole vaja maksta eraldi kuutasu, kui on tellitud Apple Music. Eriti huvitavaks muudab klassikalise muusika võimalus kuulata mugavalt ühte lugu erinevate esitajate või dirigentide esituses.  

Kuula live raadiot  

Mõnikord tahad sa midagi kuulata, aga ise ka täpselt ei tea, mida. Sellisel juhul tuleb appi Apple Music 1 live raadiojaam, mis toob sinuni hoolikalt kureeritud ja parima kvaliteediga valiku kaasaegsetest trendikatest hittidest. 

Igale platvormile oma rakendus  

Apple teeb igale seadmele sobiva rakenduse – iPhone’i oma näeb välja ja käitub nagu iPhone’i rakendus, Maci rakendus sobib nagu valatud Maci jaoks, Androidi rakendus sarnaneb teiste androidrakendustega ning uus rakendus Windows 11 jaoks lähtub igati opsüsteemi disainist.  

 

Kõige parem on ise veenduda Apple Musicu heades külgedes, seda enam, et peale registreerimist peaks olema kolm kuud tasuta prooviaega, et kõiges ülalkirjeldatus omal nahal veenduda.  

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."