6 telefonitrendi, mida sellel aastal oodata

#nutitelefon #trendid
3 min lugemine

Ehkki aasta on juba paar kuud kestnud, on uudishimulikul digitargal põnev teada saada, mida asjatundjad algavaks aastaks nutitelefonidele ennustavad, ootavad ja loodavad. Allpool toomegi välja mõned suundumused, mis spetsialistide arvates nutitelefone tänavu ees ootavad.

 

Kasvavad laadimiskiirused

 

Kui iPhone XS Maxi täislaadimine komplektis oleva laadijaga võtab aega tunde, siis Huawei Mate 20 Pro mahult suurem saab laetud nullist sajani umbes tunniga. See näitab, et vähemalt Apple’il on arenguruumi veel küllaga. Seega ootame ja loodame algaval aastal suuremaid laadimiskiiruseid nii õunafirmale kui ka mitmele teisele. Sealhulgas ootaks ka juhtmevaba laadimise kiiruse kasvu.

 

Sõrmejäljelugejad telefoni ekraanil

 

Ehkki see pole enam eriline uudis, sest selliseid telefone liikus juba 2018. aastal, on arenguruumi selles valdkonnas veel kuhjaga. Nii OnePlus 6T kui ka Huawei Mate 20 Pro ekraanile paigutatud sõrmejäljesensorite töö ja kasutusmugavus jätavad esialgu veel soovida. Sõrmejäljelugeja telefoni ekraanil on ainuõige lahendus vähemalt sõrmejäljelugeja jaoks, kuid algava aasta uutelt mudelitelt ootaks sellele paremat lahendust, samuti võiks selline lahendus ilmuda üha enamatel telefonimudelitel, sh ka Apple’i omadel.

 

“Kulmu” vähendamine

 

Telefoniekraani “kaunistav” n-ö kulm, mille laialdasele levikule pani aluse iPhone X, on muutunud peaaegu kohustuslikuks. Siiski püüavad paljud tootjad sellele disainielemendile mingit paremat lahendust leida. Kui Samsung, Huawei ja OnePlus püüavad ekraanikulmu lihtsalt vähendada, siis Hiina tootjad pakuvad juba välja telefonikorpusest mehaaniliselt väljahüppavaid n-ö pop-up-kaameraid. Kuna ekraanikulmu disain on täiuslikkusest kaugel, siis loodetavasti tegeleb selle probleemiga ka Apple, kes selle nuhtluse n-ö kotist välja lasi.

 

HDR ekraanid ka soodsamatel telefonidel

 

Kuigi HDR (High Dynamic Range) võimekusega telefoniekraanid pole midagi uut, on neid siiani kasutatud vaid kõrgema klassi telefonide juures. Uuel aastal on oodata nende saabumist ka keskklassi telefonidesse. Ning see pole enam ennustus või lootus, vaid fakt – esimene pääsuke saab olema Nokia 8.1. Loodetavasti leiab Nokia eeskuju peatset järgimist ning tippklassi telefonide soetamise mõttekus saab järjekordse löögi.

 

Hämaraspildistamise režiim

 

Kuna enamik moodsa inimese sotsiaalsest elust toimub paratamatult õhtuhämaruses, siis pole midagi imestada ka hämaras pildistamise populaarsuse kasvu üle. Hämaras pildistamise režiimid on juba saadaval Google Pixel 3 ja OnePlus 6T telefonides, kuid algav aasta toob neile kindlasti ohtralt lisa nii tipp- kui ka keskklassi telefonide seas.

 

5G

 

Kuigi 5G veel järgmisel aastal Eesti telefonikasutajani ilmselt ei jõua, on mujal maailmas oodata selle jõudsat levikut, mis omakorda tähendab ka 5G toega telefonide levikut. Samas on aga teada, et Apple 5G toega ei kiirusta, väidetavalt pole 5G toega iPhone’e oodata enne 2020. aastat.

 

Milliseid suundumusi ja trende ootad uutelt nutitelefonidelt sina, hea lugeja? Paljasta julgelt oma soovid ja fantaasiad allpool kommentaariumis.

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."