
Ilmselt iga arukas inimene püüab tänapäeval teha kõik endast oleneva, et piirata COVID-19 pandeemia levikut. Me vaktsineerime end, kanname maske, hoiame distantsi ning desinfitseerime hoolikalt käsi. Paljud aga ei tea, et ka nutiseadmed aitavad meil pandeemiat paremini kontrolli all hoida. Allpool pakume välja kuidas oma iPhone’i ja Apple Watch’i abil meie kõigi ühist koormat kergendada.
Hoia oma koroonapassi telefonis
Kõige elementaarsem asi, mis peale sinu ka paljude su kaaskodanike elu sujuvamaks muudab, on koroonapass. Selleks, et see sul mugavalt käepärast oleks, salvesta see näiteks jpg- ehk pildifailina oma telefoni fotogaleriisse, veel parem kui lemmikute kausta, kust sa selle alati ja kiiresti üles leiad. See lühendab märgatavalt kontrollimisaega ning vähendab erinevaid järjekordi üritustele või söögikohtadesse.
Lülita sisse kokkupuutehoiatused
Lisaks Hoia.me rakendusele on iPhone’i põhimenüüsse tekkinud alajaotus kokkupuutehoiatused (Exposure Notifications). Aktiveeri ka need, eriti kui sa mingil põhjusel pole endale Hoia.me rakendust telefoni tõmmanud. Nii saad sa operatiivselt teada, kui oled olnud mingi koroonapositiivsega lähikontaktis.
Kontrolli sümptoome
iPhone’is pesitsev virtuaalassistent Siri poole võid pöörduda ka terviseprobleemidega. Kui tunned end tõbisena, siis võid oma sümptomid talle inglise keeles ette lugeda ja vaadata, mida Siri asjast arvab. Kindlasti ei ole ta lõplik instants diagnooside panekul, kuid tema abil võib vähemalt asjatu närvipinge ära hoida ja pühenduda reaalse haiguse ravile.
Pese piisavalt käsi
Apple on oma käekella varustanud spetsiaalse funktsiooniga, mis kontrollib sinu kätepesu. Tõsi küll, ta ei nõua kätepesu iga kord, kui oled potentsiaalse ohuga kokku puutunud. Selle asemel aga tuvastab ta selle, kui sa käsi pesed ning meenutab sulle, et teeksid seda piisavalt pikalt ehk siis vähemalt 20 sekundit.
Monitoori sümptome kellaga
Apple’i kasutajatel saab peatselt olema väike eelis COVID-19 nakatumise kindlakstegemisel. Apple teeb praegu intensiivset koostööd mitmete ülikoolide meditsiiniosakondadega. Koostöö eesmärgiks on tuvastada kovidinakkus Apple Watch’i südamesensori abil. Nimelt võib südame töös esineda spetsiifilisi häireid juba nädalaid enne seda, kui nakkus reaalselt välja lööb.