5 võimalust iPhone’i ja Apple Watch’iga pandeemiale vastu hakata

#apple #Apple Watch #iPhone #koroonaviirus
2 min lugemine

Ilmselt iga arukas inimene püüab tänapäeval teha kõik endast oleneva, et piirata COVID-19 pandeemia levikut. Me vaktsineerime end, kanname maske, hoiame distantsi ning desinfitseerime hoolikalt käsi. Paljud aga ei tea, et ka nutiseadmed aitavad meil pandeemiat paremini kontrolli all hoida. Allpool pakume välja kuidas oma iPhone’i ja Apple Watch’i abil meie kõigi ühist koormat kergendada.

 

 

Hoia oma koroonapassi telefonis

Kõige elementaarsem asi, mis peale sinu ka paljude su kaaskodanike elu sujuvamaks muudab, on koroonapass. Selleks, et see sul mugavalt käepärast oleks, salvesta see näiteks jpg- ehk pildifailina oma telefoni fotogaleriisse, veel parem kui lemmikute kausta, kust sa selle alati ja kiiresti üles leiad. See lühendab märgatavalt kontrollimisaega ning vähendab erinevaid järjekordi üritustele või söögikohtadesse.

 

Lülita sisse kokkupuutehoiatused

Lisaks Hoia.me rakendusele on iPhone’i põhimenüüsse tekkinud alajaotus kokkupuutehoiatused (Exposure Notifications). Aktiveeri ka need, eriti kui sa mingil põhjusel pole endale Hoia.me rakendust telefoni tõmmanud. Nii saad sa operatiivselt teada, kui oled olnud mingi koroonapositiivsega lähikontaktis.

 

Kontrolli sümptoome

iPhone’is pesitsev virtuaalassistent Siri poole võid pöörduda ka terviseprobleemidega. Kui tunned end tõbisena, siis võid oma sümptomid talle inglise keeles ette lugeda ja vaadata, mida Siri asjast arvab. Kindlasti ei ole ta lõplik instants diagnooside panekul, kuid tema abil võib vähemalt asjatu närvipinge ära hoida ja pühenduda reaalse haiguse ravile.

 

Pese piisavalt käsi

Apple on oma käekella varustanud spetsiaalse funktsiooniga, mis kontrollib sinu kätepesu. Tõsi küll, ta ei nõua kätepesu iga kord, kui oled potentsiaalse ohuga kokku puutunud. Selle asemel aga tuvastab ta selle, kui sa käsi pesed ning meenutab sulle, et teeksid seda piisavalt pikalt ehk siis vähemalt 20 sekundit.

 

Monitoori sümptome kellaga

Apple’i kasutajatel saab peatselt olema väike eelis COVID-19 nakatumise kindlakstegemisel. Apple teeb praegu intensiivset koostööd mitmete ülikoolide meditsiiniosakondadega. Koostöö eesmärgiks on tuvastada kovidinakkus Apple Watch’i südamesensori abil. Nimelt võib südame töös esineda spetsiifilisi häireid juba nädalaid enne seda, kui nakkus reaalselt välja lööb.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."